Klacht: Opgelicht !!!

Michael Aken, van op 16 maart 2021 over Janssen en Kerres Citroën Maastricht in de categorie Auto Onderdelen, Autodealers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Auto Onderdelen
Status Open
Datum 16 maart 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

28-10-2020 bij Janssen en Kerres geweest omdat de verwarming niet werkte . Ze lieten mij weten dat het module kapot was, dus ik liet het vervangen en moest bijna 500 euro betalen. 2 weken geleden verwarming werkt niet dus ik was in Eindhoven loop bij Citroën binnen. Zei hadden tijd! Dus auto op de brug…. het volgende nadien de motor van de verwarming uitgebouwd was ( 15 minuten ) was een kabel brand vanuit de module te zien welke was vervangen ( dacht ik ) maar nee er zat een oude module in . Ik dus 700 euro betaald!
Terug in Maastricht langs Janssen en Kerres kreeg ik te horen dat ze bevestigen dat het een oude module is en dat is bij de volgende reparatie een korting van 150 euro ontvangen zou!!!
Jaa daag volgende week dagvaarding ik laat me niet oplichten!!!!

Gewenste Oplossing:

Als de kosten die ik moest betalen vergoed zijn

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Janssen en Kerres Citroën Maastricht nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Kansasweg
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM