Klacht: uitgeschreven zonder overleg

[email protected] op 10 november 2020 over Capabel Onderwijs in de categorie Universiteiten & Hogescholen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Capabel Onderwijs has resolved this complaint
Klacht opgelost op 18 december 2020
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Van IJperen, Van de klachtencommissie van Capabel Onderwijs Groep krijgt u per e-mail onderstaande klachtafhandeling toegestuurd. Op 10 november 2020 heeft u een klacht over Capabel Onderwijs Groep op klacht.nl geplaatst. Uw klacht betreft dat u door Corona...

Status Opgelost
Datum 10 november 2020

Een student van Capabel Onderwijs ervaart problemen met de communicatie en ondersteuning tijdens zijn opleiding, vooral na het verlies van zijn stage door corona. Na herhaaldelijk contact te hebben gezocht zonder reactie, ontving hij een brief met de mededeling dat hij was uitgeschreven, wat hem zeer teleurstelde. Hij hoopt op een oplossing voor zijn situatie.

Mijn Klacht:

ik ben vorig jaar begonnen met mijn opleiding bij capabel. Dit verliep vanaf het begin al niet vlekkeloos en toen ik door de corona ook nog eens mijn stage kwijtraakte is het helemaal fout gelopen. Ik probeer al vanaf voor de zomervakantie contact met ze te zoeken doormiddel van bellen of mailen, echter word er nergens op gereageerd. Toen ik begin deze week een brief binnen kreeg dat ik ben uitgeschreven sloeg dat bij mij erg verkeerd. Elk mogelijk contact wat ik zoek met hun wordt niet op gereageerd, als ik om hulp vroeg werd ik van het kastje naar de muur gestuurd. Ik zie graag eindelijk een oplossing komen.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik een deel van mijn betaalde lesgeld terug krijg of opnieuw word ingeschreven tot minimaal maart zodat ik alle achterstanden in kan halen en de kans op een diploma nog redelijk is.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Capabel Onderwijs over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Capabel Onderwijs in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Capabel Onderwijs een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Capabel Onderwijs

Heeft op 18 december 2020 om 14:15 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Van IJperen,

Van de klachtencommissie van Capabel Onderwijs Groep krijgt u per e-mail onderstaande klachtafhandeling toegestuurd.

Op 10 november 2020 heeft u een klacht over Capabel Onderwijs Groep op klacht.nl geplaatst. Uw klacht betreft dat u door Corona uw stageplek bent kwijtgeraakt en dat u nu bent uitgeschreven door Capabel Onderwijs Groep voor uw opleiding.

De klachtencommissie heeft uw klacht onderzocht en afgehandeld. De conclusie van dit onderzoek vindt u hieronder.

Het klopt inderdaad dat vanwege Corona uw stagebedrijf een tijdelijke onderbreking heeft gemeld bij Capabel en bij u voor een periode van 4 weken (vanaf 19 juni 2020). In deze periode is er vanuit Capabel contact geweest met het stagebedrijf. In juli 2020 zou de stage weer hervat worden, onder voorwaarde van een gesprek tussen u en uw stagebedrijf.

De stagebegeleidster had namelijk aangegeven bij Capabel als school dat er wat zaken waren voorgevallen op stage waardoor zij twijfelden over voortzetting nadat dit door de opheffing van de maatregelen weer hervat kon worden. De stage had hierover eerder ook al 3 voortgangsgesprekken gehad met u. Capabel heeft hierover contact opgenomen met u en dit voorgelegd. Capabel heeft vervolgens het stagebedrijf gevraagd de zorgen met u te bespreken en afspraken te maken over hoe de stage op een positieve manier hervat kon worden. Uw stagebedrijf heeft u hierover geïnformeerd en u uitgenodigd voor dit gesprek, waarop u bevestigend heeft gereageerd.

Helaas heeft u zich verslapen voor deze afspraak en pas anderhalf uur nadat u weer zou starten een berichtje gestuurd om de stage te informeren dat u te laat zou zijn. Gezien de eerdere omstandigheden heeft dit de stage doen besluiten om de stage stop te zetten. Natuurlijk is dat jammer, maar de oorzaken hiervoor zijn toch eerder bij u dan bij school of de stage te vinden. Capabel heeft als instelling vervolgens voor de formele afsluiting gezorgd alsmede het verwerken van de gelopen stage-uren en alsnog laten beoordelen van 2 opdrachten door de stage om deze zaken voor u veilig te stellen zodat u dit niet opnieuw hoefde uit te voeren op een nieuwe stageplaats.

U heeft gedurende de opleiding een verzuim gehad van 72%. Hierover heeft Capabel meermaals contact gezocht en u hierop aangesproken en geprobeerd afspraken te maken ter verbetering. Ook bent u meermaals niet op komen dagen voor het maken van toetsen en examens, soms zelfs zonder afmelding. Ook op uitnodigingen voor studieloopbaangesprekken bent u niet ingegaan / niet verschenen.

Het is daarmee niet juist dat Capabel het contact uit de weg is gegaan; integendeel, u bent niet op de uitnodigingen van Capabel ingegaan. Per 19 oktober 2020 zou de opleidingstijd van u verstrijken. Capabel heeft u hierop geattendeerd in juli en augustus 2020 met het verzoek zich aan te melden voor verlenging. Dat is niet gebeurd, waarop Capabel, conform de onderwijsovereenkomst en algemene voorwaarden u per 19 oktober 2020, aan het einde van de initiële opleidingsduur, heeft uitgeschreven.

Op dit moment lijken de vooruitzichten voor alsnog hervatting van de opleiding niet erg rooskleurig. U heeft veel lessen gemist en op zowel de stage als in de contacten met school is er niet altijd een grote blijk van een coöperatieve houding. Het alsnog (met terugwerkende kracht) hervatten van de opleiding is daarmee, ook omdat u technisch niet aan de voorwaarden voldoet, zeker niet een voor de hand liggende optie. De klachtencommissie vraagt een van de casemanagers van Capabel contact met u op te nemen om te bespreken of er nog iets mogelijk is. De casemanager zal de uitkomsten van dit gesprek voorleggen aan het bevoegd gezag, waarna een besluit wordt genomen over het alsnog verlengen van de opleiding.

Gezien bovenstaande redenen acht de klachtencommissie uw klacht als ongegrond.

Wij verwachten hiermee uw klacht afgehandeld te hebben.

Met vriendelijke groet,

Klachtencommissie
Capabel Onderwijs Groep

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM