Klacht: SBS 6 programma ‘je eigen dromhuis’ discrimineert Surinamers.

AaronE123 op 11 mei 2020 over SBS 6 in de categorie Omroepen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Bedrijf SBS 6
Categorie Omroepen
Status Open
Datum 11 mei 2020

Een kijker van het SBS 6-programma 'Je eigen droomhuis' heeft zich beklaagd over een uitlating die als discriminerend werd ervaren. Tijdens de uitzending op 11 mei werd een grap gemaakt over Surinamers die als beledigend en racistisch werd opgevat. De klager voelde zich hierdoor als Nederlander met Surinaamse roots gekwetst.

Mijn Klacht:

In SBS programma ‘je eigen droomhuis’ vinden ze het nodig een ‘grappige uitlating’ uit te zenden. Maandag 11 mei 11h50: ‘die boor is van ’n surinamer, want die werkt niet’.
Ik voelde me als Nederlander met Surinaamse roots beledigd door ’n witte Nederlander. De grap kwam bij denigrerend, beledigend, racistisch en in ’t minste geval geraliserend over. Ik had de neiging om direct van zender te veranderen.

Gewenste Oplossing:

Sbs6 zou excuses moeten aanbieden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over SBS 6

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over SBS 6 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door AaronE123
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM