Klacht: Schoenen

Brigitte Frederix op 13 november 2019 over Belizita in de categorie Internetshops - Schoenen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Belizita
Status Open
Datum 13 november 2019

Een klant heeft op 11 oktober schoenen besteld voor 39,99 euro, waarvan het bedrag al van de rekening is afgeschreven. Na het ontvangen van een aanbieding voor een tweede paar schoenen voor 24,99 euro, is ook dit bedrag van de rekening afgeschreven, terwijl de schoenen nog niet zijn aangekomen. De klant vraagt om terugbetaling, maar weet niet hoe dit te regelen.

Mijn Klacht:

Op 11oktober schoenen besteld, voor 39,99euro. Is van mijn rekening af. Maar kreeg een bericht dat een tweede paar voor 24,99 euro verkrijgbaar was. Heb dit bericht gewoon geopend, en het bedrag is eveneens van de rekening af
Schoenen zijn tot nu to nog niet aangekomen. Graag had ik mijn geld terug gehad, weet alleen niet hoe??,

Gewenste Oplossing:

Als het geld terug gestoord wordt,

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belizita

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belizita nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Brigitte Frederix
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten