Klacht: Autoverzekering geweigerd

chopper83 op 14 mei 2019 over SNS Bank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf SNS Bank
Categorie Banken
Status Open
Datum 14 mei 2019

Een klant van SNS Bank heeft problemen ervaren met de autoverzekering voor een recent aangeschafte auto. Na een telefonische aanvraag bleek de auto niet in het systeem te staan, waardoor de klant onverzekerd rondreed. Ondanks meerdere pogingen om de aanvraag in te dienen, bleef er geen bevestiging komen, wat leidde tot frustratie en de noodzaak om vervangend vervoer te regelen.

Mijn Klacht:

13-04-2019 hebben wij een andere auto gekocht. Per telefoon bij SNS de auto voorlopig verzekerd, binnen een aantal dagen zouden we antwoord per post krijgen. Na 2 weken eens gebeld, waar het bleef, gaf SNS aan dat wij helemaal niet in het systeem staan. Dus al die tijd onverzekerd onbewust rondgereden. Opnieuw is de aanvraag ingeschoten. Geen antwoord. SNS gebeld, nemen contact op met Volmachtkantoor Nederland Assen die hun verzekeringen verzorgd, krijgen de aanvraag niet ingeschoten van SNS. Dit tot 3x toe. Dan maar handmatig proberen, medewerker van SNS. Deze komt wel binnen, maar moet er zelf achteraan bellen om er druk op te zetten, de auto is ten slotte onverzekerd en we moeten continu vervangend vervoer regelen.

Volmachtkantoor wil uitleg, want ik heb bij de 1e aanvraag opgegeven dat ik geen schades had, maar in het systeem zien ze dat wij 3 schades in 2018 hadden. Ah, dan moet je dat duidelijker op de website vragen. Ik dacht dat bedoeld werd of je schades had waar je zelf of medebestuurder schuldig aan was.

SNS vraagt mij nu om uit te leggen, zodat hun dat weer kunnen doorzetten naar Volmachtkantoor Nederland. Geen probleem, ik uitgelegd:

– 1 ruitschade in mei 2018 was aan onze kant, viel onder casco.
– 1 schade in augustus 2018 die aan ons gericht was, kwam van Independer, bleek onjuist te zijn, waarschijnlijk bij een andere schadegeval een verkeerd kenteken opgeschreven, die van ons
– 1 schade in december 2018, was de schuld van de tegenpartij een fietser. De verzekering van de tegenpartij heeft ons de schade ook uitgekeerd. Dit was vrij duidelijk de schuld van de tegenpartij.

Kortom, 2018 was 1 schade van ons, de ruit. Steen erop, krak, kapot. Wat kun je daar aan doen. Lijkt mij niet echt schuld hebben, maar financieel voor een verzekering is dat niet aantrekkelijk natuurlijk

Na 2x alles uitgelegd te hebben, 1x naar SNS, 1x naar Volmacht en nog een aantal keer per telefoon, waarbij SNS ook nog eens een verkeerd mailadres opgeeft, lijkt mijn uitleg niet aan te komen: vandaag voor de zoveelste keer gebeld met SNS wat nu de uitslag is, vragen ze mij om het uit te leggen hoe het kan dat ik 3 schades in 2018 heb… Niet te geloven zeg. Daar gaat heel veel mis, maar het probleem is dat de klant de dupe is.

Nu denk je, simpel toch, ga je naar een ander. Dat dacht ik halverwege ook, dus ging naar een nieuwe verzekering via Independer, AllSecure, alles eerlijk invullen, zegt die verzekering: oh u bent kort geleden geweigerd bij een verzekering? Dan doen wij het ook niet. Geen mogelijkheid tot uitleg! Independer gebeld: ja dan wordt het lastig. FBTO wil misschien, maar dan betaal je bijna dubbele premie. Independer is een tussenpersoon, zou voor de klant moeten opkomen en zoeken naar oplossingen, maar het gesprek kwam meer over alsof ik de domme klant was. Hier kwam ik ook niet verder.

Niet te geloven. Door miscommunicatie SNS – Volmachtkantoor Nederland zijn wij de dupe als een soort kettingreactie.

Geef ik SNS aan, ‘ik zou graag iemand van Volmacht willen spreken, om 100% duidelijke communicatie te hebben, en goed uit leggen. Want het IT systeem tussen jullie in, werkt niet.’ ‘Meneer, dan kunt u het beste een mail sturen naar ……’ ‘Dat werkt niet, dat hebben afgelopen paar weken wel bewezen. Ik wil iemand aan de telefoon.’ ‘Dat kan niet meneer, vanwege de privacywet…’

Ik ben er volledig klaar mee. Wat zijn dit 2 slecht georganiseerde organisaties zeg. Bureaucratie ten top. Dus ik wil voor beide partijen een klacht indienen: dat kan via de website. Juist. Dat komt intern, waarbij nieuwe klanten daar niets aan hebben. Daarom wil ik het hier delen, om mogelijke nieuwe klanten dit te laten weten, weet waar je aan begint met verzekeringen met SNS.

Ik heb het idee dat SNS wel wil, klantvriendelijk, maar zitten gevangen in hun eigen systeem en moeten samenwerken met een bedrijf waarbij er enorme ruis op de lijn zit. Gisteren tot 2x toe kon SNS zelf niet eens bellen met Volmachtkantoor: een telefooncentrale storing bij Volmachtkantoor.. Als je dan niet op een andere manier contact kunt zoeken, bewijst dat ook maar eens dat dat een niet al te beste samenwerking is.

Gewenste Oplossing:

Dat onze auto normaal verzekerd is. Maar heb die vraag nu bij een nieuwe tussenpersoon neergelegd. Voor mij nooit geen SNS bank en al helemaal geen Volmachtkantoor Nederland te Assen meer.

Wij moeten nu elke dag vervangend vervoer regelen, zelf werk ik in het buitenland, dus mijn vrouw met 3 jonge kids heeft er op dit moment het meeste last van. Dus een coulance voor de geleden schade, zou op zijn minst op zijn plek zijn.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Reactie van de melder van de klacht

6 jaren geleden - Update: alle schades voor consumenten, worden blijkbaar vastgelegd in CIS database. Dat is een landelijk registratie systeem zodat alle verzekeraars snel schades in het verleden kunnen inzien van iedereen. De schade van augustus 2018, die fout opgegeven was door Independer, blijkt nog open te staan terwijl zij ons in december 2018 gemaild hebben dat het een fout was, en gesloten zou zijn. Doordat deze blijkbaar nog open staat, geeft dat een probleem. Dankjewel.. De schade van de fietser, waarbij het de schuld van de tegenpartij was, blijkt voor 11.000 euro schade in te staan, niet duidelijk wie de schuldige was. Terwijl wij zelf 1500 euro schade hadden, en heel duidelijk de tegenpartij dat was, verzekering Unive van de tegenpartij heeft alles netjes ingelezen en uitgekeerd aan ons. We waren bang voor moeilijkheden, daar de fietser beschermd is in het verkeer. Nu rest mij ook nog het werk, inzien van het systeem in CIS, om daarna herziening en wijzigingen aan te vragen in het systeem.. Kortom, het lijkt o.a. op fouten in het systeem, waar wij doorgaans als consument geen weet van hebben. De verzekering komt niet met een duidelijke uitleg, maar alleen 'weigering wegens geleden schades'. Onterechte zaken accepteer ik niet. Daarom bijt ik mij er in vast, en zal het ook niet los laten totdat het opgelost is. Hopelijk zijn daar ook leermomenten voor de bedrijven zelf. Ik zelf leer er in ieder geval van, dat dit soort zaken nooit mogen voorkomen in mijn eigen onderneming. Update: voor Klacht.nl lijkt hier ook een leermoment, dit bericht wordt geplaatst als: 'Bericht van SNS Bank' maar dat klopt dus niet. Dit bericht is een toevoeging op het eerste bericht, geschreven door de gedupeerde.

Reactie van de melder van de klacht

6 jaren geleden - Nog steeds geen bericht van SNS of Volmacht. Blijkbaar geven zij allebei niet om service. Weet waar je aan begint als je met deze partijen in zee gaat.

Reactie van de melder van de klacht

6 jaren geleden - Nog een toevoeging: in een andere klacht lees ik dat SNS zelf aangeeft, dat klachten via dit platform niet in behandeling worden genomen, maar dat het via hun eigen website moet. Verrassing, dit heb ik ook gedaan, maar nog niets van gehoord. Dus doe geen moeite, klacht indienen nemen ze niet serieus en raad iedereen aan om SNS met een grote afstand omheen te lopen. Doe geen zaken met deze partij want je komt van een koude kermis thuis.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM