Klacht: 2 maal onterecht niet in behandeling nemen van aangifte 2017

ootjjeee op 27 juni 2018 over Belastingdienst in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Overheid
Status Open
Datum 27 juni 2018

Een individu heeft op 31 maart 2017 een digitale aangifte ingediend, die niet in behandeling werd genomen omdat de Belastingdienst dacht dat hij in het buitenland ingeschreven was, wat niet het geval was. Na het indienen van een papieren aangifte in mei, bevestigde een medewerker van de Belastingdienst dat er een fout in het systeem was, maar desondanks werd de persoon gevraagd om de aangifte opnieuw in te dienen en opnieuw te wachten.

Mijn Klacht:

Beste,

Op 31-03-2017 heb ik een digitale aangifte ingestuurd. Deze werd niet in behandeling genomen omdat de belastingdienst dacht dat ik in het buitenland was ingeschreven, dit is niet het geval! ondanks dat heb ik in mei een papieren aangifteformulier inkomstenbelasting 2017 voor belastingplichtigen die een deel van het jaar buiten Nederland wonen ingevuld en op 15-05-2017 is deze bij de belastingdienst binnen gekomen.

Na enige telefonische gesprekken heeft een belastingdienst medewerker toegegeven dat het ergens in het systeem fout is gegaan en dat ik de 2e aangifte nooit had hoeven doen! ik zou de volgende dag gebeld worden door een belastingkantoor maar deze mevrouw vertelde mij dat ik vandaag de aangifte maar even opnieuw zou moeten doen?! en dus ook 3 maanden wederom moet wachten op een reactie!!

Hier ga ik natuurlijk niet mee akkoord!, ik heb de 1e aangifte netjes 31 maart ingestuurd ik heb er dus recht op voor 1 juli bericht en het geld te ontvangen. Vandaag wederom de belasting gebeld en een vriendelijke mevrouw gesproken die ook niet snapt waarom dit allemaal nu fout gaat en mij netjes heeft verteld dat ik een klacht mag indienen.

Het is te triest voor woorden dat ik nu op dit moment mijn vakantie moet cancelen omdat de belastingdienst een grove fout heeft gemaakt en ik alleen maar mee werk.

Gewenste Oplossing:

Als de belastingdienst zich aan zijn eigen woorden houdt, ´heeft u voor 1 april u aangifte ingediend ontvangt u voor 1 juli bericht.´

Aangezien dit niet word nagekomen door hun fout, verwacht ik dat dit ZO SPOEDIG MOGELIJK opgelost word!!!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belastingdienst

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belastingdienst nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Nog steeds geen oplossing..

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM