Klacht: Droge mond na gebruik Rapid Relief

JoannaM op 25 mei 2018 over Sensodyne in de categorie Beauty & Wellness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Sensodyne
Categorie Beauty & Wellness
Status Open
Datum 25 mei 2018

Na gebruik van Sensodyne Rapid Relief ervaart de klager wekenlang een droge mond, geïrriteerd tandvlees en klachten aan de tong. Ondanks eerdere positieve ervaringen met het merk, leidde de huisarts de klachten in eerste instantie naar het Syndroom van Sjögren, maar na overstap naar Prodent verdwenen de klachten volledig.

Mijn Klacht:

Al weken last van klachten in mijn mond. In het begin last van een droge mond, geïrriteerd tandvlees en de rand van mijn tong. Daarna bleven de klachten van een droge mond. Vanuit het verleden heb ik goede ervaringen met Sensodyne, dus ik heb geen seconde vermoed dat dat de veroorzaker kon zijn. Nog sterker… de huisarts dacht op basis van mijn klachten aan het Syndroom van Sjögren (reumatische aandoening) en heeft allerlei bloedonderzoeken laten uitvoeren. Omdat de tube Sensodyne op was ben ik Prodent gaan gebruiken, mijn klachten verdwenen als sneeuw voor de zon!

Gewenste Oplossing:

Omdat ik kennelijk niet de enige ben met dergelijke klachten, zou ik graag zien dat hier meer ruchtbaarheid aan gegeven wordt. Nog liever zou ik zien dat Sensodyne Rapid Reliëf uit de schappen wordt gehaald, Wat een troep !

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Sensodyne

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Sensodyne nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM