Klacht: Koop ongedaan maken

Tijmenvang op 02 maart 2018 over Fast & Furious Scooters in de categorie Brommers, scooters en motoren

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 2 maart 2018

Na de levering van de scooter heeft de klant een e-mail gestuurd met klachten over de ontvangen producten. De bestelde integraalhelm was niet geleverd en de klant heeft gekozen voor een terugbetaling, waarvan de status onduidelijk is. Daarnaast is er een ander slot geleverd dan besteld, wat niet overeenkomt met de specificaties op de website van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Na levering heb ik deze mail gestuurd:

Bij levering van mijn scooter zijn een aantal dingen anders gegaan dan verwacht / gewenst; hiervoor wil ik z.s.m. een gepaste oplossing.

1. De helm die ik heb besteld (Intergraalhelm Navarra dubbel vizier) bleek te zijn vergeten. De bezorger kwam met twee alternatieven: ’s avonds nog terugkomen of geld retour. Omdat ik ‘s avonds niet thuis was heb ik voor geld retour gekozen. Wanneer krijg ik het geld retour?

2. Er is een ander slot geleverd dan dat ik heb besteld (kettingslot art 3-sterren 140cm abus 9100/140). Geleverd is een “Toplock Kettingslot” Op jullie eigen website kan ik het niet terugvinden, maar het gaat om dit slot: https://www.scooteronderdelenwinkel.nl/nl/a-merk-toplock-kettingslot-3-sterren-art-120cm-u-l.htm
Dit is een slot van een hele andere prijscategorie (en waarschijnlijk) andere kwaliteit. Ik wil het slot hebben dat ik heb besteld.
Hoe gaan jullie dit oplossen?

3. De buddy werkt niet naar behoren. Sluit niet goed. Voor zover als ik weet is het de bedoeling dat wanneer de buddy is geopend je het zadel laat vallen en vervolgens de buddy op slot zit? Of heb ik dit verkeerd? De bezorger heeft ook niet de tijd genomen om zaken zoals dit goed uit te leggen, het ging allemaal erg gehaast.

4. De spiegels zitten los, zijn niet goed gemonteerd. Ik beschik niet over het juiste gereedschap en mag verwachten dat dit in orde is bij levering.
Hoe gaan jullie dit oplossen?

5. De kappen en het zadel van de scooter zaten helemaal onder het smeer / en moddervlekken. Na flink poetsen heb ik het wel eraf gekregen, maar ik vind dit wel erg slordig.

Graag zie ik uw antwoord zo spoedig mogelijk tegemoet.

Met vriendelijke groet,

Tijmen van Groenigen

Vervolgens merkte ik ook dat de scooter slechte starten en hierna helemaal niet meer starten. Vertrouwen in de scooter en bedrijf was hiermee weg en daarom besloten binnen de 14 dagen zichttermijn te koop ongedaan te maken.

Daarvoor heb ik eerst deze mail gestuurd:

Geachte heer/mevrouw,

Aanvullende op onderstaande mail het volgende:
Ik heb zojuist contact gehad met de financierder van het leasecontract en zij geven aan dat het voldoende is dat jullie nav mijn koop ontbinding mail een credit nota aan Santander sturen. Zodra jullie deze creditnota hebben verstuurd en mij hiervan op de hoogte hebben gesteld middels de bevestiging hiervan komt het verzoek om de aangedane betaling van €2800,- na dagtekening van onderstaande brief te vervallen.
Met vriendelijke groet,
Tijmen van Groenigen

———- Doorgestuurd bericht ———-
Van: Tijmen van Groenigen
Datum: 22 februari 2018 om 10:06
Onderwerp: Ontbinding koop – Factuurnummer:111440
Aan: Fast Furious scooters

El Caballo bv/ Fast & Furious
Rijnhavenkade 8
2404 HB Alphen aan den Rijn

T.l. van Groenigen
Ondiep 156
3552 EL Utrecht

Betreft: Ontbinding koop/dienst tijdens bedenktijd

Utrecht, 22 februari 2018

Geachte heer/mevrouw,

Ik heb op 9 februari 2018 uw product Peugeot Speedfight 4 Iceblade 4-takt ontvangen. Op grond van de regels in afdeling 2B van boek 6 van het Burgerlijk Wetboek maak ik gebruik van mijn recht op bedenktijd.

Ik zal het ontvangen product retour sturen overeenkomstig de instructies, die u mij kunt opsturen.

Een afschrift van dit schrijven zal ik tevens versturen naar de financier Santander.

Ik verwacht mijn gedane (aan)betaling van € 2.800,00 uiterlijk binnen 14 dagen na dagtekening van deze brief retour op bankrekeningnummer NL76 TRIO 0197 9131 05 T.L. van Groenigen, Utrecht.

Ik verzoek u om mij binnen twee weken na de dagtekening van deze brief schriftelijk te bevestigen dat de overeenkomst is ontbonden.

Met vriendelijke groet,

T.L. van Groenigen

ps, voor een getekend exemplaar zie bijlage

Vervolgens is er telefonisch contact geweest waarin er werd aangeven dat annuleren niet mogelijk zal zijn in verband met de tenaamstelling van de scooter en het feit dat deze een aantal keer is gebruikt.

Hierna heb ik deze mail gestuurd op 22 februari jongstleden:

Beste Jack en collega`s,

U heeft vanmiddag telefonisch contact gehad met mijn vriendin over de annulering van de aankoop van de scooter Peugeot Speedfight 4 Iceblade 4-takt (factuurnummer 111440 ) . U gaf aan dat deze annulering niet mogelijk zou zijn in verband met de tenaamstelling van de scooter en het feit dat deze een aantal keer is gebruikt binnen de bedenktijd van 14 dagen.

Wij hebben zojuist contact gehad met het Juridisch Loket om een aantal zaken te verifiëren en het blijken onjuiste argumenten te zijn. Tenaamstelling of het feit dat wij een kentekenbewijs hebben op naam heeft geen gevolgen voor het feit dat wij deze aankoop op afstand annuleren. Ook het feit dat wij de scooter hebben gebruikt heeft geen gevolgen, een consument moet een product namelijk kunnen uitproberen.

Ook de genoemde voorwaarden die op de website genoemd staat over ”de afnameplicht in verband met maatwerk” gaat in ons geval niet op. Keuzemogelijkheden zijn geen maatwerk. Daarbij zijn de helm en het slot die wij hadden mee besteld nooit geleverd (zie de mailing in de bijlage).
De reeds verstuurde ontbinding koop/dienst tijdens bedenktijd (zie bijlage) is nog steeds van kracht. Ik verzoek u om mij binnen twee weken na de dagtekening van deze brief schriftelijk te bevestigen dat de overeenkomst is ontbonden en dat u een credit nota aan Santander stuurt.

Mocht uw reactie uitblijven dan ben ik genoodzaakt verdere juridische stappen te ondernemen.

Met vriendelijke groet,

Tijmen van Groenigen

=====================

Hierna niks meer gehoord

Gewenste Oplossing:

Wanneer de koop ongedaan is gemaakt

Alle klachten die gemeld zijn door Tijmenvang
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM