Klacht: Langzame werknemer

Nadiax op 04 september 2017 over Kiosk in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Kiosk has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Kiosk
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 4 september 2017

Een klant van de kiosk op station Gouda uit zijn onvrede over de langzame service van een oudere werknemer die regelmatig in de ochtend werkt. Deze traagheid leidt ertoe dat klanten vaak hun trein missen of de wachtrij verlaten, wat de algehele klanttevredenheid negatief beïnvloedt. De klager vreest dat deze situatie het bedrijf klanten kost.

Mijn Klacht:

Beste heer/mevrouw,

Deze klacht gaat over een werknemer van de kiosk op Gouda station. Het betreft een oudere grote man die regelmatig in de ochtend werkt.
Ik kom heel graag bij de kiosk op station Gouda als ik naar school ga, behalve als deze werknemer er is. Hij is zodanig langzaam, dat ik een regelmatig zonder consumptie mijn trein in ben gesprint. Ook verlaten andere mensen regelmatig de wachtrij omdat hun trein er staat. Ik kan me voorstellen dat de persoon ik kwestie jullie erg veel klanten kost. Daarbij is het gewoon erg vervelend voor de klanten die even een kopje koffie willen halen en vervolgens 10 minuten in de rij moeten staan.

Mvg

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als er andere werknemers zijn die de hele rij met klanten in een paar minuten weg werken. Dan kan iedereen zonder stress en irritatie reizen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kiosk

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kiosk nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer