Klacht: plaatsing bedrijfsgegevens

Foko123 op 13 mei 2017 over Onlinebedrijvenregister.nl in de categorie Online Gidsen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Online Gidsen
Status Open
Datum 13 mei 2017

Een consument heeft contact opgenomen met Onlinebedrijvenregister.nl, omdat hij twijfelt aan de juistheid van zijn vermelding op hun website. Hij ontving een factuur van 363 euro voor een jaar vermelding, terwijl hij geen bevestiging van inschrijving heeft ontvangen en niet akkoord gaat met de kosten. De consument voelt zich misleid door de bewering dat hij al een half jaar ingeschreven zou zijn.

Mijn Klacht:

Gebeld door online bedrijvenregister dat ik een half jaar op hun site stond vermeld volgens mij klopte dat al niet ook aangegeven aan de mevrouw. Ik vroeg heb ik daar een bevestiging van via email of per post dat deden ze niet. Nu krijg ik een faktuur voor nog een jaar vermelding van 363 euro inclusief BTW ik wil dit helemaal niet. Je wordt belazerd door het feit dat ze zeggen dat je al een half jaar bent ingeschreven bij hun.

Gewenste Oplossing:

Faktuur verscheuren en nooit meer gebeld worden door deze mensen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Onlinebedrijvenregister.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Onlinebedrijvenregister.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM