Klacht: grof vuil

Mary kouwenhoven op 05 juni 2015 over Prive Magazine in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Magazines
Status Open
Datum 5 juni 2015

Een bewoner van Delft uit zijn frustratie over het niet tijdig ophalen van grofvuil, ondanks een toezegging van de gemeente. Na herhaaldelijk contact met de gemeente en een mislukte poging van een vrachtwagen om het vuil op te halen, blijft het grofvuil liggen, wat leidt tot overlast in de buurt. De bewoner is teleurgesteld in de herhaalde problemen en de schending van de belofte om de stad schoon te houden.

Mijn Klacht:

Houd delft schoon is de kreet, maar als je buurman grofvuil aanmeld en de toezegging krijgt het word woensdag opgehaald, ga je er van uit dat het gebeurt. Dan ligt het er donderdag nog en de kinderen slepen het door de hele straat. Na een telefoontje naar de gemeente krijg ik bericht van iemand van handhaving dat het een fout van Avalex is en het zo snel mogelijk word opgeruimd. Zie ik donderdagmiddag een kleine vrachtauto van de gemeente rijden die chauffeur kijkt en rijd daarna gewoon door. Het is nu vrijdag en het ligt er nog ik verwacht nu echt niet meer dat het vandaag word weggehaald. Dit is al de zoveelste keer dat dit gebeurt de troep blijft soms 1 a 2 weken liggen wij als bewoners zijn het nu echt spuugzat, dus de kreet houd Delft schoon gaat hier echt niet op als het grofvuil door de straat ligt verspreid

Gewenste Oplossing:

Als wij grofvuil aanmelden het op de afgesproken dag opgehaald word en er word ook regelmatig illegaal gestort em dat dit na aanmelding bij de gemeente echt word verwijderd en niet soms 2 weken blijft liggen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Prive Magazine

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Prive Magazine nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM