Klacht: Pakket spoorloos verdwenen

Julia Hiemstra op 22 mei 2015 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has resolved this complaint
Klacht opgelost op 22 mei 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste Juliet, Bedankt voor uw bericht. Wat naar dat u uw pakket niet ontvangen heeft. Helaas lijkt er wat vreemds met uw pakket aan de hand te zijn. Ik zie inderdaad dat deze bij de buren op nr 24 zou...

Bedrijf DHL
Status Opgelost
Datum 22 mei 2015

Een klant van DHL meldde dat een pakket op 12 mei niet thuis werd bezorgd en er geen kennisgeving was achtergelaten. Na een week wachten ontdekte de klant dat het pakket als afgeleverd bij de buren stond, maar deze hadden geen kennis van het pakket. De klant vroeg zich af waar het pakket was gebleven.

Mijn Klacht:

Op dinsdag 12 mei zou ik een pakket met het nummer 3SVND207241901 thuis bezorgd krijgen. Helaas was ik niet thuis maar ’s avonds heb ik geen geel briefje van de DHL in mijn brievenbus gevonden dus ik dacht dat het pakketje misschien later zou komen. Na een week wachten begon ik het toch wel erg vreemd te vinden en ben ik op internet gaan kijken of mijn bestelling nog onderweg was. Nu stond er dat mijn bestelling was afgeleverd bij de buren. Wel raar dat ik geen briefje daarover had gevonden dacht ik nog; bij de buren gevraagd maar deze weten van niks. Waar is mijn pakket gebleven?

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag zien dat mijn probleem snel wordt opgelost door DHL. Graag zou ik als nog mijn pakket willen of ik wil het bedrag terug wat ik voor mijn bestelling heb betaald.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DHL in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DHL een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DHL

Heeft op 22 mei 2015 om 10:14 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Juliet,

Bedankt voor uw bericht. Wat naar dat u uw pakket niet ontvangen heeft. Helaas lijkt er wat vreemds met uw pakket aan de hand te zijn. Ik zie inderdaad dat deze bij de buren op nr 24 zou zijn bezorgd, maar we hebben daarna een retourscan voor dit pakje op 18 mei. Mogelijk is dit pakket in een verkeerde straat bezorgd en hebben die mensen het pakket via een parcelshop geretourneerd aan V&D, maar hierover kan ik helaas enkel speculeren.

Ik raad u aan V&D te contacteren. Die kan uw bestelling opnieuw naar u toesturen en bij ons een onderzoek laten starten wat er bij de vorige levering mis is gegaan. Uiteraard kan V&D de verzendkosten claimen (en u mogelijk het pakket zonder extra kosten opnieuw toesturen) wanneer blijkt dat de aflevering van onze kant fout was afgehandeld.

Mijn oprechte excuses voor het ongemak.

Met vriendelijke groet,
David

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM