Klacht: pakket elders geleverd maar zelf zoektocht moeten starten.

nance81 op 15 april 2015 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 april 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste Nancy, Wat naar om te lezen dat de levering van je pakket op de DHL parcelshop zo warrig is verlopen. Helaas kunnen wij ons bij de klantenservice enkel baseren op de beschikbare gegevens in het trackingsysteem. Als die aangeven...

Bedrijf DHL
Status Opgelost
Datum 15 april 2015

Een klant heeft problemen ervaren met de levering van een pakket via DHL, dat volgens de trackinginformatie bij een parcelshop zou zijn afgeleverd. Na meerdere telefoongesprekken met zowel DHL als de parcelshop, bleek er onduidelijkheid te zijn over de locatie van het pakket, wat leidde tot frustratie. Uiteindelijk werd het probleem opgelost, maar de klant moest zelf de zoektocht naar het pakket starten.

Mijn Klacht:

Omdat ik mijn pakket al had verwacht gekeken met code waar pakket zich bevond. Stonden verschillende dingen zoals maandagmiddag afgeleverd bij parcelshop en geadresseerde geïnformeerd en maandagavond bezorgd bij parcelshop en geadresseerde kon niet worden geïnformeerd. Ook waren ze al een keer aan de deur geweest maar er was niemand thuis. Erg vreemd want afspraak was parcelshop. Maar goed ik had geen email of sms gekregen dat pakje was aangekomen. Parcelshop gebeld. Hij had niets ontvangen want systeem lag er al een week uit. Hij wist ook niet waar het dan was. Gebeld met dhl. Het moest bij hem liggen. Gebeld met parcelshop. Hij had het echt niet. Gebeld met dhl, verzender moest maar een onderzoek starten. Verzender belt met dhl. Pakket zou bij mij thuis liggen of bij mijn buren. Verdere info hadden ze niet. Ik kon het dus uitzoeken. Langs betreffende parcelshop gegaan. Deze gaf adressen van andere parcelshops. Zelf zoektocht gestart naar mijn pakket. Bleek het pakket elders in Tilburg te liggen bij een andere parcelshop. Waar kan ik mijn uren declareren????? Bedankt dhl voor de SLECHTE service@

Gewenste Oplossing:

Als ik een compensatie krijg voor de tijd en moeite

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DHL in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DHL een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DHL

Heeft op 15 april 2015 om 10:40 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Nancy,

Wat naar om te lezen dat de levering van je pakket op de DHL parcelshop zo warrig is verlopen.

Helaas kunnen wij ons bij de klantenservice enkel baseren op de beschikbare gegevens in het trackingsysteem. Als die aangeven dat het pakket op een bepaalde parcelshop moet liggen en bij die shop geven ze aan dat dit niet zo is, is er helaas een conflict dat we niet direct bij de klantenservice voor u kunnen oplossen. De gegevens zijn dan immers niet meer betrouwbaar. In dat geval kan de verzender een onderzoek aanvragen om te achterhalen wat de locatie en status van het pakket is. Dit is de standaard procedure.

Ik begrijp echter dat blijkbaar aan de verzender ook conflicterende informatie is gegeven. Mijn collega had voor de verzender een onderzoeksticket moeten aanmaken om na te gaan waar het pakket precies was afgeleverd. Ik kan helaas niet achterhalen welke collega de verzender heeft gesproken, maar als de verzender dit wel nog weet kan die hierover bij ons eventueel nog een klacht melden.

Mijn oprechte excuses dat u nu door eigen inspanningen het pakket op een andere parcelshop heeft moeten traceren. Het zal een fout zijn geweest van het depot en/of de bezorger dat het op de verkeerde parcelshop is geleverd, dus daarover zal ik voor u een klacht noteren.

Normaal gesproken bieden wij bij een dergelijk conflict, zoals ik hierboven ook al aangaf, als oplossing dat de verzender een onderzoek aan kan vragen. Het wordt dan voor u uitgezocht zonder dat u hier zelf als ontvanger verdere inspanningen voor hoeft te leveren. Er staat helaas geen compensatie tegenover als u een eigen onderzoek start en ik kan u dus ook helaas niet de genoemde gewenste oplossing bieden.

Mijn oprechte excuses voor alle ongemak die dit veroorzaakt heeft.

Met vriendelijke groet,
David

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van DHL beoordeeld.

nance81

Heeft op 18 april 2015 om 19:19 geantwoord

De verzender heeft een onderzoek willen starten. Maar volgens dhl was het pakje bij mij thuis of de buren geleverd, zoals ik al eerder beschreef.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM