Klacht: Slecht geïnformeerd wijziging kind regelingen 2015

marcel614 op 06 januari 2015 over Belastingdienst in de categorie klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie klachtmelden
Status Open
Datum 6 januari 2015

Een gebruiker van de kind regelingen uit 2015 heeft een klacht ingediend tegen de Belastingdienst vanwege het gebrek aan informatie over wijzigingen in deze regelingen. Volgens de klager zijn ouders niet tijdig geïnformeerd, wat leidt tot financiële nadelen, zoals een verlies van meer dan €1500 per jaar door het wegvallen van de vergoeding voor ouderschapsverlof. De klager vindt het belangrijk dat de Belastingdienst dergelijke wijzigingen vooraf communiceert, gezien de impact op de financiële situatie van gezinnen.

Mijn Klacht:

LS,

Via deze weg een klacht op het adres van de belastingdienst. Ik beklaag me over het slecht informeren van wijzigingen in kind regelingen voor 2015. Gebruikers van deze kind regelingen, veelal de ouders, zijn niet direct geïnformeerd over de wijzigingen, waardoor het geheel aan hun aandacht ontglipt. Men gaat er in sommige gevallen ruim op achteruit en heeft dit vooralsnog niet door en kan er dus ook niet op anticiperen.

Voorbeeld:
Bij ons betekend het wegevallen van de vergoeding voor ouderschapsverlof een financiële strop van ruim €1500,- per jaar, dat is toch ruim €100,- per maand. Het lijkt me logisch dat de belastingdienst dit op voorhand meld. Aangezien dit een behoorlijke impact heeft op onze financiële huishouding.
Bovendien is er geen of matig achtergrond informatie beschikbaar, hierdoor krijg ik geen zicht op eventuele alternatieven en mogelijkheden.

Er vervelend dit!

Vriendelijke Groet,
M. v. G.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als de belastingdienst haar klanten beter informeert over wijziging en de mogelijke alternatieven. Dit mag per mail of per nieuwsbrief.

Voor mij persoonlijk wil ik weten wat deze wijziging inhoud en of er alternatieve regelingen geboden worden. Daarnaast wil ik weten of mijn partner haar contract aan moet laten passen bij haar werkgever?

Graag verneem ik uw reactie.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belastingdienst

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belastingdienst nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM