Klacht: geen bezorging kerstpakket tot nu toe

da.veenendaal op 16 december 2014 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL has resolved this complaint
βœ… Klacht opgelost op 16 december 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste meneer Veenendaal, Allereerst mijn excuses voor de late reactie. Volgens onze informatie heeft u het pakket op 12-12 in ontvangst kunnen nemen. Onze excuses voor het ongemak. Met vriendelijke groet, Suzanne

Bedrijf DHL
Status Opgelost
Datum 16 december 2014

Een klant heeft een klacht ingediend over DHL, omdat er op 11 december 2014 geen bezorging van een kerstpakket plaatsvond. Ondanks een briefje dat de bezorger hen niet thuis had aangetroffen, waren zij wel aanwezig en werd er geen bel geluid. De klant wachtte vervolgens op de beloofde bezorging tussen 14.00 en 18.00 uur, maar deze vond niet plaats.

Mijn Klacht:

DHL heeft een briefje in de brievenbus gedaan dat ze ons niet thuis troffen vandaag. Dit is gebeurd tussen 12.00 en 13.00 uur. Wij waren toen beiden binnen en er is geen bel gegaan terwijl die het toch echt doet. In de brief werd aangegeven dat ze nu tussen 14.00 en 18.00 uur zouden bezorgen.
Wij wachten maar wie er kwam geen DHL. Het betreft de datum van vandaag 11-12-2014.

Gewenste Oplossing:

Als het pakket nog vanavond voor 21.00 uur bezorgd wordt of anders morgen 12-12-2014 tussen 11.00 en 12.00 uur.
betreft pakket bezorgcode JA 4676FM

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DHL in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DHL een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DHL

Heeft op 16 december 2014 om 15:42 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste meneer Veenendaal,

Allereerst mijn excuses voor de late reactie. Volgens onze informatie heeft u het pakket op 12-12 in ontvangst kunnen nemen. Onze excuses voor het ongemak.

Met vriendelijke groet,
Suzanne

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk β€” niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM