Klacht: 7 uur Riviera Beach

rosa2010 op 21 juli 2014 over Oostappen Vakantieparken in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 19 augustus 2014
Reactie van het bedrijf:

Deze klacht wordt via Bungalowspecials opgelost en wel postief

Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 21 juli 2014

Een gezin dat een kampeerchalet had geboekt bij Oostappen Vakantieparken ervoer verschillende problemen bij aankomst. Ze moesten lang wachten op de sleutel, het lakenpakket was incompleet en het chalet was in een zeer onhygiënische staat, met vuil van vorige bewoners en kapotte meubels. Daarnaast waren er veiligheidsproblemen, zoals een onveilig stapelbed en een defecte koelkast.

Mijn Klacht:

Afgelopen weekend hadden wij als gezin een Kampeerchalet geboekt bij Oostappen. Vrijdag aangekomen om kwart voor 3.
2 kinderen en een oververhitte hond in een bloed hete auto. Toch een kwartier wachten om de sleutel te krijgen. Daarna het lakenpaket opgehaald. Deze was niet compleet. dus weer terug.
In het chalet aangekomen was het echt heel vies. De pleisters en troep van de vorige bewoners lagen nog in het huisje bij de prullenbak. Ook lagen de vieze lakens nog buiten. Het stapelbed waar de kinderen in lagen was kapot en daardoor erg onveilig. De kastjes waren kapot, de koelkast deed het niet. Het stopcontact achter het aanrechtblad lag los waardoor de bedrading zichtbaar was. Lades, Luxaflex klep van het gastoestel…allemaal kapot. De matrassen waren erg vies. De gasslangen die aan de gasflessen zitten waren verouderd dus niet veilig.Toen we dit constateerde zakte de moed in de schoenen. Voor dit weekend hadden we 257 euro betaald. Doordat wij ons totaal niet veilig voelden (als je weet dat je kind elk moment uit bed kan vallen door de slechte en kapotte constructie. enz enz. ) hebben wij savonds onze auto volgepakt en zijn we met huilende kinderen op de achterbank naar huis gereden. Dit was ons enige tripje dit jaar en we zijn dan ook erg teleurgesteld dat dit zo verlopen is.

Gewenste Oplossing:

wij zouden tevreden zijn als we ons geld terug krijgen. Dit waren de duurste 7 uur van ons leven.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Oostappen Vakantieparken in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Oostappen Vakantieparken een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Oostappen Vakantieparken

Heeft op 19 augustus 2014 om 13:10 geantwoord

Geboden Oplossing:

Deze klacht wordt via Bungalowspecials opgelost en wel postief

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM