Klacht: Nog geen krant gehad

Wihoo op 14 juni 2014 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 14 juni 2014

Een abonnee van het Algemeen Dagblad heeft herhaaldelijk geen krant ontvangen sinds de start van zijn abonnement op 12 juni. Ondanks meerdere telefoontjes naar de klantenservice, waarbij telkens werd beloofd dat de krant de volgende dag zou komen en het abonnement met één dag werd verlengd, bleef de krant op 13 en 14 juni uit. De abonnee uit zijn onvrede over de situatie en geeft aan spijt te hebben van het afgesloten abonnement.

Mijn Klacht:

Had voor mijn man een wk abonnement afgesloten en zou donderdag 12 juni de eerste krant krijgen,maar geen krant,gebeld zou de volgende dag een krant krijgen en abb.werd met 1 dag verlengt.vrijdag 13 juni geen krant gehad,weer gebeld zou de volgende dag een krant krijgen abb werd met 1 dag verlengt,zaterdag 14 juni weer geen krant gehad,ga zo weer bellen, heb er spijt van dat ik er weer ingetrapt ben en dit is echt de laatste keer,wat een afgang voor de ad!!!!!!!!!

Gewenste Oplossing:

Nou zou wel prettig zijn dat ik de komende 5 weken gewoon de krant in de bus kreeg!!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Algemeen Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM