Klacht: laptop net buiten garantie kapot

maritsema op 17 februari 2014 over Medion in de categorie Electronica - Computers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Medion has resolved this complaint
Klacht opgelost op 17 februari 2014
Reactie van het bedrijf:

Contact gehad met de klant en zijn samen tot een oplossing gekomen

Bedrijf Medion
Status Opgelost
Datum 17 februari 2014

Een klant heeft in december 2010 een Medion Akoya laptop aangeschaft voor 799 euro, maar deze functioneerde na drie jaar niet meer door een defect aan het moederbord. Ondanks contact met Medion voor hulp en coulance, kreeg de klant te horen dat er geen ondersteuning mogelijk was, wat leidde tot onvrede over de levensduur van het product.

Mijn Klacht:

Ik heb dec 2010 een medion akoya voor 799,- euro gekocht en was er 3 jaar lang erg blij mee,
halvewege jan 2014 doet niets het meer,geen beeld, kan dus nergens meer bij. Nu schijnt dus het moederboard kapot te zijn = een dure reparatie.
gebeld met medion maar zeggen niet te willen mee helpen en hebben geen coulance.
Ik begrijp het verhaal dat garantie na een tijdje stopt maar dit is een dure computer waarvan je toch mag verwachten dat hij het langer zonder problemen meegaat,

Gewenste Oplossing:

Dat Medion in iedergaval wil kijken wat er aan de hand is en dat we dan de kosten delen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Medion over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb Medion een herinnering gestuurd dat deze klacht nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Medion in behandeling genomen

Medion

Heeft op 17 februari 2014 om 14:32 geantwoord

Geboden Oplossing:

Contact gehad met de klant en zijn samen tot een oplossing gekomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Medion een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM