Klacht: sigaret

Diona op 10 december 2013 over Philip Morris in de categorie Tabaksbedrijf

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Tabaksbedrijf
Status Open
Datum 10 december 2013

Een klant heeft een klacht ingediend over Chesterfield Red sigaretten van Philip Morris. Bij het roken van een sigaret ervoer de klant een sterke plastic smaak en geur, wat als onacceptabel en onaangenaam werd ervaren.

Mijn Klacht:

we roken altijd ht merk chesterfield red, vandaag hebben we en sigaret (niet opgerookt) aangestoken. er zit een enorme plastic smaak aan, en de geur van plastic kwam ook vrij.
Dit kan niet de bedoeling zijn, echt ranzige plastic smaak.

Gewenste Oplossing:

ik heb de sigaret bewaard, het is al niet zo heel gezond, dit is een produktie fout, die naar ons idee schade kan toerichten.
ik hoor graag van Philip Morris wat hun aan zo een klacht willen doen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Philip Morris

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Philip Morris nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM