Klacht: ongevraagd omzetten van KPN contract naar Pretium

arabella op 30 oktober 2013 over Pretium in de categorie Vaste Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
✅ Klacht opgelost op 30 oktober 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw Seegers,, Wij hebben uw opmerkingen over het ongevraagd omzetten van het KPN contract naar Pretium op 30 oktober 2013 ontvangen via klacht.nl. In telefonisch overleg is Pretium samen met u tot een oplossing gekomen. Wij zijn blij dat...

Bedrijf Pretium
Categorie Vaste Telefonie
Status Opgelost
Datum 30 oktober 2013

Een 82-jarige vrouw ontving een telefoontje van een vertegenwoordiger van Pretium, waarbij zij in de veronderstelling was dat ze met KPN sprak. Ondanks haar verzoek om geen wijzigingen aan te brengen, ontving ze later een brief over een contractwijziging naar Pretium, wat leidde tot paniek en verwarring over een automatische incasso waar zij niet van op de hoogte was. De situatie is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Mijn 82-jarige moeder is enige tijd geleden opgebeld door iemand die later bleek van pretium te zijn. Mijn moeder heeft enkele keren gevraagd of deze persoon belde namens KPN en dat werd bevestigd (zo is haar opvatting. Ondanks dat zij aangaf geen wijzigingen aan haar abonnement in reactie op een aanbieding voor goedkoper bellen, kreeg zij later een brief waarin werd “bevestigd” dat er op 8 oktober een contractwijziging van KPN naar Pretium zou ingaan. Mijn moeder was tijdens het gehele gesprek in de veronderstelling met KPN te spreken, gaf geen aanleiding naar haar weten ergens mee akkoord te gaan en was nu danig in paniek. De aangegeven automatisch incasso wist zij ook niets van en kan zij niet betalen.
Mijn moeder heeft geen telefonisch contact kunnen opnemen omdat het vermelde nummer niet bestaat. Op een eerste brief werd niet gereageerd. Op een tweede aangetekende brief waarin mijn moeder aangaf gebruik te willen maken van de coulanceregeling voor ouderen, kwam als enige reactie het verzoek om copie van het paspoort en toelichting waarom zij zich wenst te beroepen op de coulanceregeling voor ouderen.
Ik maak mij zorgen dat deze procedure dermate lang duurt dat
1. geld wordt geincasseerd
2. dat haar contract met KPN wordt afgezegd en telefoonproblemen ontstaan door evt. afsluiting, dat Pretium de klacht onvoldoende serieus neemt of traineert en haar “reden” voor beroep op de coulanceregeling subjectief in haar nadeel beoordeelt. Ik ben niet hoopvol gestemd na alle berichten op internet en bij TROS Radar.
Mijn moeder verkeert in een kwetsbare prive situatie, slaapt niet meer sinds dit incident. Mijn moeder is van de generatie die beleefd reageert op vreemden. Dat maakt dat zij niet gewend is zich wantrouwig en agressief afwijzend op te stellen naar een vreemde. Dat werkt in het geval van telefonische verkoop in haar nadeel waar mijns inziens misbruik wordt gemaakt van haar beleefd en meegaande opstelling. Zij heeft mij uitgelegd werkelijk niet te hebben begrepen waar het telefoongesprek over ging, vond het ingewikkeld en dacht nogmaals met KPN over haar bestaande abonnement te spreken. Zij was ontdaan over de uitkomst.

Onderstaand zijn bijlagen van verzonden brieven aan Pretium de brieven van Pretium zijn in het bezit van mijn moeder die te ver weg woont. In het belang van de snelheid om binnen de gestelde termijn te reageren, ga ik ervan uit dat Pretium zelf de brieven kan vinden. De brieven hadden geen kenmerk voor verwijzing (!). Standaardbrief?

Gewenste Oplossing:

1. Onmiddelijke opzegging van het contract en automatisch retour naar KPN
2. GEEN ENKEL automatisch incasso of andere kosten of onmiddelijke retour indien kosten tijdens deze klachtenbehandeling al zijn geincasseerd.
3. Excuses aan mijn moeder voor de handelwijze zou mooi zijn.

Ik wil Pretium vriendelijk doch dringend verzoeken bovenstaande oplossingen uit te voeren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Pretium in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Pretium een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Pretium

Heeft op 30 oktober 2013 om 16:40 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw Seegers,,

Wij hebben uw opmerkingen over het ongevraagd omzetten van het KPN contract naar Pretium op 30 oktober 2013 ontvangen via klacht.nl.

In telefonisch overleg is Pretium samen met u tot een oplossing gekomen. Wij zijn blij dat we u van dienst konden zijn.

Voor vragen zijn wij ook altijd te bereiken via ons webcare kanaal op Twitter, @PretiumWebcare.

Met vriendelijke groeten,
Webcare team Pretium

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Pretium beoordeeld.

arabella

Heeft op 15 november 2013 om 14:49 geantwoord

Ik heb gevraagd om de band en er werd alleen mij "verteld" wat er op de band ongeveer zou hebben gestaan en dan gaat het gesprek verder. Na ophangen bedacht ik dat ik het niet te horen zou krijgen. Als er geen medewerking werd verleend, zou ik in een welles-nietes discussie terecht komen. Ik kreeg na afloop hetzelfde gevoel als mijn moeder, een beetje handig afgescheept te zijn. Ik ben er niet meer op teruggekomen omdat mij werd beloofd dat alles teruggedraaid werd en dat was het doel. Ik werd ook beleefd en vriendelijk tewoord gestaan.
Ik denk wel dat vanuit de organisatie kant de beleving is dat men alle informatie geeft over de telefoon. Er is naar mijn mening echter onvoldoende inleving voor hoe snel en accuraat de informatie geregistreerd wordt bij degene die door het gesprek overrompeld wordt. Daar zitten technieken met een doel achter met als resultaat dat mensen zich er achteraf " ingeluisd" voelen. Ik ben hoogopgeleid (WO), kritisch etc. en zelfs ik constateerde achteraf het hierboven genoemde gevoel. Hoe moet het wel niet zijn voor mensen die minder alert, kritisch, wetend etc. zijn.

met vriendelijke groeten,
Arabella Seegers

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM