Klacht: Opzegging/Verlenging abonnement

maartendewachter op 05 oktober 2013 over voordelengids in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 26 november 2013
Reactie van het bedrijf:

Naar aanleiding van de email is de klacht op opgelost gezet.

Status Opgelost
Datum 5 oktober 2013

Een klant heeft problemen ervaren met de opzegging en verlenging van zijn abonnement bij Voordelengids. Na het eerste jaar, waarin de pas niet bruikbaar bleek, ontving hij een verlengingsbrief zonder reactie op zijn pogingen tot contact. Ondanks het niet betalen van het abonnement, ontving hij dreigbrieven van een incassobureau en heeft hij uiteindelijk toch betaald, maar wil nu definitief van het abonnement af.

Mijn Klacht:

1e jaar: betaald voor de pas, het was voor 1 jaar en kreeg er een 2e bij op naam van mijn vriendin (zij krijgt al gelukkig geen verlenging aangesmeerd), de pas 1x proberen te gebruiken maar het restaurant (dat vermeld stond op de website) kende het niet!

2e jaar: Een brief in de bus, “wij bedanken u voor het vertrouwen…..” –> verlenging van het contract, na enkele pogingen op contact via brieven, e-mails en via het contact op de website geen reacties. Ik had ook niet betaald en kreeg een volgende herinnering, daarna een brief van incasso bureau dan met dreiging deurwaarder en dan toch maar betaald.

3e jaar: na nogmaals poging te doen om het abonnement op te zeggen weer een volgende brief en dus ook hier deze klacht!

Ik wil geen abonnement meer voor deze voordelengids!

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer ik geen betaling meer hoef te betalen voor het abonnement vanaf de brief die ik nu heb ontvangen van 2-10-2013, en dat voordelengids mij geen rekeningen etc verstuurd in de toekomst tenzij ik daar zelf omvraag!
(klantnr: 202023325)

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door voordelengids in behandeling genomen

Bericht van voordelengids

12 jaren geleden - Goedemiddag, Zoals mijn collega u ook heeft gevraagd in de email van 5-10-2013, ontvangen wij graag de code van uw aangetekende zending. Zodra ik deze heb mogen ontvangen, zullen wij kijken wat er mis gegaan is. Met vriendelijke groet, Voordelengids.eu/Nederland

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat voordelengids een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van voordelengids

12 jaren geleden - Goedemiddag, Afgelopen vrijdag 22-11-2013 heeft mijn collega u een mail gestuurd met de vraag of u ons de code kunt mailen. Zoals u kunt zien, heb ik dat op 14-10-2013 ook al gevraagd. Helaas hebben wij niets van u mogen ontvangen. Daarom heb ik uw klacht nu op opgelost gezet. Met vriendelijke groet, Voordelengids.eu

voordelengids

Heeft op 26 november 2013 om 12:15 geantwoord

Geboden Oplossing:

Naar aanleiding van de email is de klacht op opgelost gezet.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van voordelengids beoordeeld.

maartendewachter

Heeft op 13 december 2013 om 13:29 geantwoord

Brief ontvangen van 9/12/13 van incassobureau,
Deze klacht is dus nog steeds niet opgelost zoals vermeld staat!

hopelijk krijg ik snel een bevestiging dat het Echt in orde komt!?!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten