Klacht: Slecht kassysteem of verduistering?

erko75 op 14 oktober 2012 over Gastouderbureau Friesland in de categorie Gastouder bureau

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Gastouderbureau Friesland has resolved this complaint
Klacht opgelost op 21 augustus 2013
Categorie Gastouder bureau
Status Opgelost
Datum 14 oktober 2012

Een klant van Gastouderbureau Friesland uit zijn bezorgdheid over het uitblijven van betalingen, ondanks herhaalde verzoeken via verschillende communicatiemiddelen. De klant stelt dat het bureau wel geld incasseert, maar niet of veel te laat uitbetaalt, en ervaart problemen met de bereikbaarheid van het bureau. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Artikel 321 Wetboek van Strafrecht:
Hij die opzettelijk enig goed dat geheel of ten dele aan een ander toebehoort en dat hij anders dan door misdrijf onder zich heeft, wederrechtelijk zich toeëigent, wordt, als schuldig aan verduistering, gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie jaren of geldboete van de vijfde categorie.
Dit is toch wat GOB Friesland doet? Wel geld incasseren, maar niet of veel te laat doorbetalen.
Ik heb zowel via de mail, als telefonisch en in rechtstreekse gesprekken met het GOB Friesland geeist dat zij het ons toekomende geld gingen uitbetalen. Mooie beloften, maar uitbetaald wordt er al maandenlang NIET.
* is telefonisch niet bereikbaar, niet op mobiel en niet op zijn huisadres in*. Ook de bedrijfswebsite van zijn vrouw ligt eruit.
Dit geeft geen vertrouwen in de zaak.
Misschien tijd om aangifte te doen?

Gewenste Oplossing:

Enkel en alleen met uitbetaling van het ons toekomende geld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Gastouderbureau Friesland in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Gastouderbureau Friesland een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM