Klacht: Telefoon terreur intrum justitia

snoopysince73 op 08 augustus 2012 over Intrum in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Intrum has resolved this complaint
✅ Klacht opgelost op 27 augustus 2012
Reactie van het bedrijf:

Op 27 augustus 2012 per e-mail afgehandeld.

Bedrijf Intrum
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 8 augustus 2012

Een persoon ervaart hinder van Intrum door dagelijks 10-15 telefoontjes over een betalingsafspraak, terwijl hij in schulphulpverlening zit en geen afspraken mag maken. Ondanks herhaalde uitleg over zijn situatie, blijft het incassobureau dreigen met juridische stappen, wat leidt tot frustratie en stress. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Al bijna 3 weken dagelijks minimaal 10-15 oproepen van Intrum die ik bewust mist en in de blocklist heb vermeld.
Zit in de schulphulpverlening en dat gaat volgens hun niet snel genoeg. Bellen ze voor een betalingsafspraak die ik niet mag maken van de shv.
Gevolg na diverse malen uit te leggen dat het niet mag, dreigen ze met dagvaarding en bijkomende kosten.
Als ik dan vraag of ze voor willen lezen wat ik steeds vermeld heb wat ik gezegd heb… De bewindvoerder neemt contact op met ons.. ( wat gebeurd is )..zeg ik alleen: Oke dan is het duidelijk en hang meteen op..
Gevolg: Blijven ze tot zekers 5 x toe terug bellen omdat zij vinden dat gesprek niet afgerond was..
Sorry ik ben heb afgerond en was duidelijk genoeg. Einde discussie.
Door dit gedram van Intrum en dreigementen ga ik straks de wsnp waarschijnlijk in, want als ze het dan doen, krijgen ze niks meer. Schijnt een voorwaarde te zijn om de schuldenaar dan toch weer te beschermen tegen zulke acties.
Gelukkig weten veel shv dat dit de manier van werken van Intrum is en zelf daar de maling aan hebben….

Gewenste Oplossing:

Dossier beter lezen en niet steeds je briefje voorlezen en toch maar keer afwachten, probleem zal alleen maar groter worden en daar help je opdrachtgever echt niet mee.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Intrum in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Intrum een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Intrum

Heeft op 27 augustus 2012 om 11:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 27 augustus 2012 per e-mail afgehandeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM