Klacht: niet geleverde concertkaarten voor madonna

vla op 03 juli 2012 over Ticketloket.com in de categorie Kaartenverkoop

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
✅ Klacht opgelost op 4 juli 2012
Reactie van het bedrijf:

Inmiddels is er contact geweest met de klant om de klacht op te lossen

Categorie Kaartenverkoop
Status Opgelost
Datum 3 juli 2012

Een klant heeft twee zitplaatskaarten voor een Madonna-concert besteld, maar ontving een week voor het concert een bericht dat de kaarten niet leverbaar waren. In plaats daarvan werd een ruil voor andere kaarten aangeboden via een verlotingssysteem, maar de klant heeft geen reactie ontvangen op zijn e-mails en telefoontjes, ondanks beloftes van een terugbetaling.

Mijn Klacht:

heb daags na aankondiging concert madonna 2 zitplaatskaarten besteld.volgens de voorwaarden zouden deze 7dagen vantevoren aangetekend verstuurd worden.
in plaats daarvan ontvang ik 1 week voor aanvang van concert het bericht dat de door mij bestelde kaarten niet leverbaar zijn,wel zouden deze geruild kunnen worden voor kaarten op 8 juli,maar dit gaat via een verlotingssysteem en als je niet diezelfde dag reageert krijg je geen kaarten en beloven ze geld terug te storten.
hoewel ik inmiddels al gemaild en gebeld heb,heb ik tot op heden nog niets van ze vernomen!!!

Gewenste Oplossing:

ik wil mijn geld terug!!!!zoniet dan onderneem ik juridische stappen!!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Ticketloket.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Ticketloket.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Ticketloket.com

Heeft op 04 juli 2012 om 23:12 geantwoord

Geboden Oplossing:

Inmiddels is er contact geweest met de klant om de klacht op te lossen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Ticketloket.com beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM