Klacht: Heartbeat per ongeluk aangekocht door SBS?

BVD1092 op 10 januari 2012 over SBS 6 in de categorie Omroepen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf SBS 6
Categorie Omroepen
Status Open
Datum 10 januari 2012

Een gebruiker uit zijn onvrede over de aankoop van het programma Heartbeat door SBS 6, waarbij hij vermoedt dat dit per ongeluk is gebeurd. Hij wijst erop dat er geen communicatie is over de hervatting van het programma, wat leidt tot teleurstelling bij kijkers die genieten van de nostalgische content. De klacht benadrukt dat SBS beter met dergelijke programma's zou moeten omgaan.

Mijn Klacht:

Het lijkt er veel op dat Heartbeat per ongeluk is aangekocht door SBS, want anders zou men wel aangeven dat er vanaf een bepaalde datum dit programma weer werd hervat. Of men heeft het bij een pakket andere programma’s gekregen en kan het nu missen als kiespijn.
De manier van omgaan met mooie televisie is niet aan SBS besteed. SBS dupeert nu velen die ’s middags naar een stukje nostalgisch Engeland keken. Jammer SBS, maar jullie kunnen het nog goedmaken.

Gewenste Oplossing:

Beloof de mensen dat jullie de resterende afleveringen aankopen en uitzenden. Of, als het al aangekocht is, geef dan duidelijk aan wanneer jullie het weer hervatten. En anders: maak dan duidelijk waarom jullie er mee gestopt zijn!
Nu wordt de trein midden in het weiland geparkeerd en de machinist gaat er stilletjes vandoor.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM