Klacht: Herhaaldelijk ontbreken van krantenleveringen

klagerc12d132a op 21 augustus 2026 over Eindhovens Dagblad in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 21 augustus 2026

Een abonnee van het Eindhovens Dagblad ervaart herhaaldelijk problemen met het ontbreken van krantenleveringen, ondanks een abonnement van 40 jaar. De abonnee vindt het frustrerend dat er geen mogelijkheid is voor persoonlijk contact en voelt zich niet serieus genomen in de klachtenprocedure.

Mijn Klacht:

Ik heb al 40 jaar een abonnement op het Eindhovens Dagblad, maar de laatste tijd missen we te veel kranten die niet geleverd worden. Dit is een terugkerend probleem en we zijn het beu. Het is frustrerend dat er geen mogelijkheid is om persoonlijk contact op te nemen, aangezien we alleen een bezorgklacht kunnen melden. Het lijkt alsof onze zorgen niet serieus worden genomen.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag willen dat er geluisterd wordt naar onze klachten en dat er een structurele oplossing komt voor het probleem van de ontbrekende krantenleveringen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 dagen geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Eindhovens Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 dagen geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Eindhovens Dagblad

Alle klachten die gemeld zijn door klagerc12d132a
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM