Klacht: Prijsverschil bij kassa niet opgelost

klagerbf993862 op 08 augustus 2026 over Bab El Baraka in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 8 augustus 2026

Tijdens een bezoek aan Bab El Baraka ontdekte een klant een prijsverschil tussen het etiket en de kassa. Ondanks het verzoek om de prijs van het etiket te betalen, werd dit door de cassière geweigerd, die aangaf dat het om de adviesprijs ging. De klant heeft aangegeven dat dit probleem al eerder is voorgekomen.

Mijn Klacht:

Tijdens mijn bezoek aan de supermarkt Bab El Baraka aan de Osdorperbaan 90, merkte ik dat de prijs van een product met een gele sticker €3,19 was, maar bij de kassa werd €4,29 in rekening gebracht. Ik heb dit aangegeven en verzocht om met de prijs van de etiketten te betalen, maar de cassière vertelde me dat dit de adviesprijs was. Toen ik vroeg om het bedrag terug te krijgen, weigerde ze dit. Bij een andere kassa kreeg ik dezelfde reactie en dit is niet de eerste keer dat ik dit meemaak.

Gewenste Oplossing:

Ik wil deze situatie melden en een oplossing voor het prijsverschil.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bab El Baraka

Alle klachten die gemeld zijn door klagerbf993862
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer