Klacht: Google neem je verantwoordelijkheid wanneer het op online seksueel geweld tegen vrouwen aankomt en doe iets met abuse reports

Burgter op 07 augustus 2025 over Google in de categorie Zoekdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Google
Categorie Zoekdiensten
Status Open
Datum 7 augustus 2025

Een klacht is ingediend tegen Google, waarin wordt opgeroepen tot meer verantwoordelijkheid met betrekking tot online seksueel geweld tegen vrouwen. De klacht verwijst naar de rol van kunstmatige intelligentie en deepfakes, die het makkelijker maken om mensen te misleiden en onder druk te zetten, zoals blijkt uit het verhaal van oud-kamerlid Marijke Synhaeve in de uitzending van EenVandaag.

Mijn Klacht:

EenVandaag
AVROTROS
07 augustus 2025 16:00 – 17:00
Kunstmatige intelligentie maakt het steeds makkelijker om mensen te misleiden, op te lichten of onder druk te zetten, bijvoorbeeld met behulp van deepfakes. Ook in Nederland worden mensen hier slachtoffer van. Zoals oud-kamerlid Marijke Synhaeve. Zij vertelt hierover in de uitzending van EenVandaag.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Google

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Google nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Burgter
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM