Klacht: Ieder keer rond november december onterecht beslag

Gamzeknc op 21 oktober 2024 over Syncasso in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Syncasso has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Syncasso
Categorie Incassobureaus
Status Open
Datum 21 oktober 2024

Een klant van Syncasso ervaart herhaaldelijk problemen met onterecht beslag in de maanden november en december. Volgens de klant probeert het incassobureau de betalingsregeling te negeren en legt het zonder toestemming beslag, terwijl de schuldeisers niet op de hoogte zijn van deze acties.

Mijn Klacht:

Ieder keer rond november en december probeert syncasso de betalingsregeling die ik met hun tref te ontbreken met als smoes dat de schuldeisers dat wilt terwijl de schuldeisers van niks weet. Ook willen ze gelijk neslag leggen en wordt mijn werkplek op de hoogte gebracht.

Gewenste Oplossing:

Als syncasso zelf een bericht verstuurd als er iets niet betaald is bjvoorbeeld dan ieder keer onterecht beslag leggen wat weer helemaal teruggerdraait moet worden en ik voor schut sta bij mijn bedrijf

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een email gestuurd naar Syncasso over deze klacht.

Bericht van Syncasso

1 jaar geleden - Wij nemen geen klachten in behandeling van externe klachtensites. Bent u ontevreden over de werkzaamheden van Syncasso of één van haar medewerkers, dan vragen wij u om daarover een klacht rechtstreeks bij ons in te dienen. Dat kan heel makkelijk en eenvoudig via onze website: https://www.syncasso.nl/klachten/

Alle klachten die gemeld zijn door Gamzeknc
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM