Klacht: geen krant ontv.

w romijn op 07 februari 2022 over Trouw in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Trouw
Status Open
Datum 7 februari 2022

Een abonnee van Trouw heeft herhaaldelijk geen krant ontvangen, met drie gemiste leveringen binnen één week. De tijdelijke bezorger, die op een later tijdstip bezorgt, blijft echter de krant afleveren totdat er een vaste bezorger is. De abonnee heeft begrip voor de situatie, maar is teleurgesteld over het herhaaldelijke patroon van niet-ontvangst.

Mijn Klacht:

gd middag, voor de 3e keer binnen 1 week geen krant ontvangen, 2 x eerder hebben wij u dit gemeld.
wij weten van de tijdelijke bezorger (kwam loop of rond de middag ) dat er geen andere mogelijkheid
is en dat hij blijft komen totdat er een vast iemand komt(heb ik begrip voor) Nu, ma dg 7 febr.16 u 10
nog steeds niet!

Dus herhaaldelijke patroon ( bezorger recent vriendeljk bedantkt voor zijn inzet ( ouder iemand met
auto) alleszins correct!

Gewenste Oplossing:

gewoon tijdige bezorging - is na vele manco's het laatste anderhalf jaar eindelijk goed blijven gaan.
lees uw krant sinds 1968 en daarvoor al in oudertlijk huis.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Trouw

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Trouw nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door w romijn
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM