Klacht: Schoenen nooit aangkomen, wel factuur

Kuiper1969 op 08 januari 2022 over Spartoo in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Spartoo has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Spartoo
Status Open
Datum 8 januari 2022

Een klant van Spartoo heeft schoenen besteld die nooit zijn aangekomen, terwijl de factuur wel is ontvangen. Spartoo vraagt de klant om aangifte te doen bij de politie en een pasfoto op te sturen, wat de klant als onredelijk beschouwt. De klant verwacht dat Spartoo het bedrag crediteert via Klarna en overweegt verdere stappen te ondernemen als dit niet gebeurt.

Mijn Klacht:

Schoenen die ik besteld heb zijn nooit aangekomen. Spartoo wil dat ik aangifte doe bij de politie en een pasfoto opstuur. Zijn ze helemaal gek geworden!
Volgens mij ligt volgens de nederlandsche wet het bewijslast bij hun, en ik heb niet getekend voor deze bestelling nog ontvangen. Ik heb met klarna gekocht, dus ik verwacht dat ze het bedrag crediteren. Doen ze dit niet dan dien ik een officiële klacht in bij klarna en stuur ik de klacht door aan mijn rechtsbijstand verzekering.

Gewenste Oplossing:

Creditering, uk wil verder niets meer met ze te maken hebben.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Spartoo over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Kuiper1969
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten