Klacht: Geld kwijt.

nizzy op 06 januari 2014 over 2 Dayslook in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 april 2014
Reactie van het bedrijf:

Natuurlijk vinden wij het vreselijk vervelend als een retour niet verwerkt kan worden. Echter zijn wij niet verantwoordelijk voor het terug sturen van een pakje. Dit is toch echt een kwestie van het pakje traceren en zo nodig contact opnemen...

Bedrijf 2 Dayslook
Status Opgelost
Datum 6 januari 2014

Na een bestelling bij 2 Dayslook ontving de klant een pakket met kleding die te groot was en van slechte kwaliteit. Na het retourneren naar het hoofdkantoor in Istanbul, op eigen kosten, heeft de klant vier maanden later nog steeds geen reactie of terugbetaling ontvangen.

Mijn Klacht:

Ik heb 4 maanden geleden een bestelling gedaan op 2dayslook. Het duurde al redelijk lang tot het pakketje eindelijk aankwam, maar goed daar kan ik wel tegen. Toen het pakketje er eindelijk was bleek alles veel te groot te zijn, en de kwaliteit viel ook erg tegen.
Ik heb dus meteen een mailtje gestuurd, om hen te laten weten dat ik mijn bestelling graag wil retourneren. Ik kreeg antwoord dat als ik het naar het Nederlandse filiaal retourneer, ik dan een coupon zou krijgen. Als ik mijn geld terug zou willen dan moet ik het naar het hoofdfiliaal in Istanbul sturen. Ik wilde natuurlijk mijn geld terug, dus ik investeerde maar in het opsturen naar Istanbul (op eigen kosten dus..). Nu zijn we vier maanden later, en ik heb nog altijd niks gehoord. Ik heb een tijd geleden al contact opgenomen met de vraag of het pakketje al was aangekomen.. Geen reactie.
Nu probeer ik via Facebook contact met ze te krijgen. Ook dit gaat ERG moeizaam, maar ik heb nu eindelijk iemand zo ver gekregen om even naar de zaak te kijken. Nou krijg ik dus net de reactie

”Hello Denise,

I’ve just checked it with my collagues, but they haven’t received the items you sent.”

Ik geloof er helemaal niks van. Het hoeft echt geen vier maanden te duren om daar aan te komen. Ik denk dat ik naar mijn geld kan fluiten..

Gewenste Oplossing:

Geld terug.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over 2 Dayslook

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over 2 Dayslook nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door 2 Dayslook in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat 2 Dayslook een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

2 Dayslook

Heeft op 28 april 2014 om 20:10 geantwoord

Geboden Oplossing:

Natuurlijk vinden wij het vreselijk vervelend als een retour niet verwerkt kan worden. Echter zijn wij niet verantwoordelijk voor het terug sturen van een pakje. Dit is toch echt een kwestie van het pakje traceren en zo nodig contact opnemen met Post NL of de verzender die is gekozen. Alle orders die bij ons terug komen worden natuurlijk verwerkt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van 2 Dayslook beoordeeld.

nizzy

Heeft op 29 april 2014 om 15:06 geantwoord

Dit is toch geen oplossing..... Ik heb wel een tijdje geleden contact gehad met iemand van dit bedrijf op facebook. En die zei dat ze mij een coupon code hadden toegestuurd. Nooit ontvangen, maar goed (en trouwens.. de reden dat ik het naar Istanbul heb gestuurd is omdat ik mijn GELD terug wilde.. Niet om weer een ongevraagde coupon code te krijgen). Zelfs het bedrag klopte niet, want op die zogenaamde coupon code dat een waarde van 39,85.. Dat is iets meer dan de helft van het bedrag wat ik retour heb gedaan. Nadat ik dat zei kreeg ik geen antwoord meer. Dus na een tijdje woedend te zij geweest besloot ik toch die coupon code maar te gebruiken, want ik had al lang door dat ik naar mijn hardverdiende geld kon fluiten... Blijkt die code niet eens te werken! Hij is ongeldig.
Wat is dit toch voor een frauderend flut bedrijf..?!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten