Klacht: Geld gestort niks gekregen

esther23 op 20 februari 2013 over Zynga in de categorie Internet Games

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Zynga
Categorie Internet Games
Status Open
Datum 20 februari 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb 19 Febr een betalinging gedaan voor Buck geld is er wel af maar geen buck gekregen,dit vind ik wel heel vervelend kan ook nergens iets vinden zodat ik als nog de bucks krijg of mij geld terug gestort word (een geluk heb ik ik had er maar 10 besteld E1,88) Ik dacht even snelgroei voor de bomen te kopen zodat ik de laaste 10 Hartje kon krijgen zodat ik mij extra diertje kreeg ,nu heb ik het dus niet gehaald op 10 hartje na dat is balen

Gewenste Oplossing:

Als nog mij munten krijgen

Bedrag (€)

1,88 Af

Rekening
Mw E den Uyl

Tegenrekening

524590958

Datum

20-02-2013

Mutatiesoort

Internetbankieren

Naam/Omschrijving
Mededeling

Naam:Stichting Mollie Payments
Omschrijving:M0540637M10690JJ 00
30000486594793 22 Facebook Credi
ts Playspan

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Zynga

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Zynga nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM