Klacht: Doch vloer en Doch deur

Anton smit op 27 juli 2018 over Zwaluw Comfortsanitair in de categorie Badkamer bedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Zwaluw Comfortsanitair has resolved this complaint
Klacht opgelost op 11 oktober 2022
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw, Bedankt voor uw reactie. Uit het mailcontact tussen u en onze service zien wij dat er een oplossing is gekomen waar u zich in kunt vinden. Met vriendelijke groet, Team klantenservice

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Badkamer bedrijven
Status Opgelost
Datum 27 juli 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

MM de vier moet ante slip wezen maar dat is mis leuk ze wouwen het op lossen heb wel ons geld terug gehad maar zitten met een gevlekten te voer kan u nog wat doen voor ons ze laten ons nu stikken we hoppen het wel.

Gewenste Oplossing:

als die vlekken weg zij vind u ook niet van de doch vloer.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Zwaluw Comfortsanitair over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Zwaluw Comfortsanitair in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - MM nog een vraag de deksel van hét afvoer putje leg nu ook los heb het geprobeerd uit gelegen maar er wordt niets aan gedaan dit kon er nog bij en de douche deur moest 40 cm wezen maar het is maar 30 cm breed en voor het zelfde geld en ZWA laat is nu in de steek. MVG Ton

Reactie van de melder van de klacht

6 jaren geleden - Het is een flap van een bedrijf ik raat het niemand aan zonder van je GELD

Reactie van de melder van de klacht

6 jaren geleden - Zie je wel ze doen na jaar nog allemaal niets het is een bedrijf van niets MVG Ton Sijnke

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Zwaluw Comfortsanitair een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Zwaluw Comfortsanitair

Heeft op 11 oktober 2022 om 14:12 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM