Klacht: Stuurt monteur maar bij klacht geen gehoor

user-1421268 op 01 maart 2018 over Zoofy in de categorie Aannemers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Zoofy
Categorie Aannemers
Status Open
Datum 1 maart 2018

Na een eerdere positieve ervaring met Zoofy, was de klant teleurgesteld over de recente service. Een monteur van Witgoedplaza kwam langs voor een defecte vaatwasser, maar de klant vond de kosten van € 86,- voor het beperkte werk, waaronder het zoeken naar een typenummer, niet gerechtvaardigd. De klant had liever vooraf duidelijkheid gekregen over de opties en kosten.

Mijn Klacht:

Onze 1e ervaring met Zoofy was geslaagd dus vandaag wederom een vakman laten komen, dit keer van Witgoedplaza ivm een defecte vaatwasser. Hele slechte ervaring ditmaal. Een (waarschijnlijk) niet te bestellen rubber omdat het merk redelijk onbekend was. Achteraf voor de keuze gesteld die we ons inziens vooraf al hadden moeten krijgen, namelijk tegen een uurtarief van € 86,- op zoek naar een passende rubber of meteen een nieuwe vaatwasser. Het laatste is ons letterlijk aangeraden, dus daarvoor gekozen, maar wel € 86,- af mogen tikken bij de vakman die 45 minuten naar een sticker met typenummer op onze vaatwasser heeft gezocht. Zeker geen € 86,- waardige werkzaamheden voor een vakman die nota bene toevallig in de buurt was dus even langs kon wippen.

Hadden wij eerlijk vooraf te horen gekregen hoe minimaal de slagingskans was dan hadden wij Zoofy natuurlijk nooit ingeschakeld en nooit een vakman laten komen. Zeker niet tegen het hoge spoedtarief. Daarover gebeld met Zoofy en vakman. Beide weigeren ons tegemoet te komen (nota bene, het enige wat we vroegen was een verlaging van het tarief) omdat we zelf het risico hebben genomen om tegen spoedtarief iemand te laten komen. Maar wij als leek wisten natuurlijk al helemaal niet hoe moeilijk het zou zijn om een eenvoudig rubber te bestellen. Omdat niemand ons dit heeft verteld, terwijl we bewust de merknaam in de opdracht hebben gezet. Zoofy weigert verder te bemiddelen omdat we zelf hebben gekozen om de vakman niet op zoek te laten gaan naar een rubber. Die keuze is ons echter opgelegd, de medewerker van Witgoedplaza was immers heel duidelijk in zijn boodschap dat hij het ons afraadde omdat de kans van slagen zo klein was en we dan nog meer dubbele kosten zouden hebben.

Eindconclusie: wij zijn op kosten gejaagd en hebben alsnog een nieuwe vaatwasser moeten bestellen. Dat Zoofy spreekt over betaling na succésvolle afronding van de opdracht, geldt niet voor witgoedapparatuur. Dat er ‘alles’ aan gedaan zou zijn om ons probleem te verhelpen, geloven zij klakkeloos en dat de keuze nou niet bepaald veel te kiezen over liet en bovendien al gegeven had kunnen worden nog voor de vakman bij ons kwam, maakt het verhaal voor Zoofy ook niet anders.

Voor ons een ervaring waardoor we nooit meer een opdracht zullen plaatsen bij Zoofy. Je weet nooit welke vakman je komt ‘helpen’ en als er iets niet goed gaat, hoef je zeker niet te rekenen op enige hulp of tegemoetkoming vanuit Zoofy zelf.

Gewenste Oplossing:

We willen de helft van ons geld terug.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM