Klacht: geen rekeningen ontvangen

jgiezen op 19 september 2015 over Zilveren Kruis Achmea in de categorie Zorgverzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Zorgverzekering
Status Nieuwe klacht
Datum 19 september 2015

Mijn Klacht:

Al 3 jaar in de slag met het zilveren kruis.
Sinds ik op een nieuw adres woon krijg ik keurig elke maand mijn maandelijkse premie regeling deze word ook altijd netjes voldaan.
Gebeurt daar buiten wat zoals rekeningen eigen risico o.a. medicijnen,specialisten e,d hoor ik niets.
Totdat er een brief in de bus valt van groenewegen en partners.
Daar maak ik dan weer bezwaar en dan tovert achmea ineens de rekeningen tevoorschijn….Bellen met achmea is zinloos want antwoorden als “kan gebeuren”en ik weet het ook niet schieten niet op.
Afgelopen maand is er al een rechtzaak over geweest waarin bewezen werd dat Achmea loog en dat zij proberen de rechter op een dwaalspoor te zetten. De veroordeling is dan ook dat ik gewoon dat eigen risico moet voldoen maar de kosten e.d. aan achmea toekomen.
Afgelopen weken gaat het zelfde spelletje weer spelen. Weer een rekening van Groenewegen en partners nooit iets van achmea.

Gewenste Oplossing:

Erkenning van de blunders en een oplossing zonder allerlei onzin kosten

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM