Klacht: afwijzing van een behandeling

Johan P op 24 juni 2019 over Zilveren Kruis Achmea in de categorie Zorgverzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Zorgverzekering
Status Nieuwe klacht
Datum 24 juni 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

In uw brief met kenmerk 100864694IY2019039P6000786 geeft u aan dat u het voorgestelde beleid van de behandelend specialist, brief gedateerd op 05-02-2019 referentie: ISALA1048639330, doumentnr:0060781964, niet vergoed omdat er wetenschappelijk te weinig bewijs is dat de behandeling een goed resultaat oplevert. Mijn specialist geeft in zijn schrijven onder beleid de noodzaak tot spoeling aan. In deze weegt te weinig beleid niet op tegen de door de arts aangegeven noodzaak.

Ik heb echter uit een telefonisch contact op 23-8-2018 vernomen dat de behandeling als onderdeel van het P.B.D. wel vergoed zou worden als deze arts de behandeling zelf zou toepassen.

Zowel de arts als ikzelf zijn van mening dat een behandeling met het spoelmiddel goed en verantwoord door mijzelf toegepast kan worden waardoor de kosten van behandeling in relatie tot de kosten die de specialist in rekening moet brengen aanzienlijk lager zullen zijn.

Gewenste Oplossing:

Zowel de arts als ikzelf zijn van mening dat een behandeling met het spoelmiddel goed en verantwoord door mijzelf toegepast kan worden waardoor de kosten van behandeling in relatie tot de kosten die de specialist in rekening moet brengen aanzienlijk lager zullen zijn.

Ik ben tevreden als, zoals aangegeven in telefonisch gesprek van 23-08-2018 de behandeling met het spoelmiddel vergoed wordt en ik deze spoelingen zelf kan uitvoeren om daarmee de belasting van zowel de arts als mijzelf tot een minimum te beperken.

Ik ben ook van mening dat mijn behandelend specialist zijn aanvraag voor de spoeling en het gewenste effect daarvan goed kan onderbouwen en stel daarbij dat ik ook tevreden ben als de beoordelend specialist van uw maatschappij contact opneemt met mijn specialist, uroloog Dr L.P.W. de Witte

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Zilveren Kruis Achmea

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Zilveren Kruis Achmea nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM