Klacht: acceptgiro niet mogelijk

boosergboos op 17 januari 2015 over Zilveren Kruis Achmea in de categorie Zorgverzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Categorie Zorgverzekering
Status In behandeling
Datum 17 januari 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

betaal al jaren via acceptgiro.
Nu 1 x premie niet betaald en nu VERPLICHTEN ze mij om via automatische incasso te betalen anders is er geen betalingsregeling mogelijk. Heb netjes uitgelegd dat dat niet kan omdat ik rood sta bij de bank. Dan hebt u pech luide het antwoord. Dus als ik in het ziekenhuis terecht kom in 2015 moet ik dus 375 euro eigen-risico in 1 x betalen op een wao uitkering.

Gewenste Oplossing:

Dat ik mijn eigen-risico gespreid en via accetgiro kan betalen.
Ook wil ik weten of automatische incasso VERPLICHT kan worden.
Bijna alle bedrijven verplichten je om via automatische incasso te betalen zodat ze op elk gewenst moment je rekening kunnen plunderen.
Oh en je mag het doorsturen naar zilverenkruis maar die trekken zich nergens iets van aan. Ook wil ik weten of ik nu, als zilverenruis geen medewerking verleend, alsnog over kan stappen naar een andere zorgverzekeraar.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Zilveren Kruis Achmea in behandeling genomen

Bericht van Zilveren Kruis Achmea

11 jaren geleden - Iedereen is vrij om de zijn betalingsverplichtingen te voldoen wanneer ze dat wilen. Er is alleen wel een datum waarop die verplichting voldaan moet zijn. Bij reguliere betaling van premie hebben mensen de vrijheid om dit met acceptgiro te voldoen wanneer zij willen. Wanneer er een achterstand is, en er dus bedragen zijn die al betaald hadden moeten zijn, bieden wij alsnog de mogelijkheid die bedragen in termijnen te betalen. Het stukje vrijheid van betaalwijze wordt dan alleen wel aan banden gelegd. We maken specifieke afspraken over datum van betaling en hoogte van aflossing, en die worden inderdaad dan met automatische incasso bekrachtigd. Zodra een regeling voldaan en afgerond is, komt ook de vrijheid van betaalwijze weer terug. Het staat op dat moment iedereen weer vrij om desgewenst de betaalwijze weer aan te passen naar acceptgiro.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Dank voor de reactie, maar ik schiet er helemaal niets mee op. Zoals al aangegeven is er geen automatische incasso mogelijk op mijn rekening. Dus er is door zilveren kruis géén oplossing gegeven. En volgens mij moeten ze weer leren LEZEN. Zoals bijna elk bedrijf verplichten ze je in hun algemene voorwaarden om via automatische incasso te betalen. WAT DUS NIET MOGELIJK IS BIJ MIJ. Dus gewoon lekker alles in 1 x betalen dus. En de hele maand niets eten. ZEER ONVRIENDELIJK BEDRIJF. De volgende vraag maar weer eens stellen misschien weet iemand daar WEL het antwoord op. MAG JE AUTOMATISCHE INCASSO VERPLICHTEN.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM