Klacht: Geen garderobe aanwezig

Anne-Britt op 04 september 2019 over Ziggodome in de categorie Feest/Festival/Evenement

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggodome
Status Open
Datum 4 september 2019

Twee bezoekers van het concert van Ariana Grande op 24 augustus in de Ziggodome hebben geklaagd over het ontbreken van een garderobe. Door het niet kunnen opslaan van hun tassen moesten zij naar Amsterdam Centraal reizen, waardoor zij een uur te laat arriveerden. Ook werd de fanny pack van één van hen, die voldeed aan de afmetingen, niet toegestaan bij de ingang.

Mijn Klacht:

Wij (2 pers.) zijn op 24 augustus vanuit Groningen naar het concert van Ariana Granden gegaan in Amsterdam. Wij hadden tassen mee en deze konden niet opgeslagen worden bij de concerthal. Hierdoor waren we uiteindelijk een uur te laat bij het concert omdat we helemaal naar Amsterdam centraal moesten.

Ik had een fanny pack mee (max A4 dig en 10 cm dik) en kwam hiermee dus niet binnen.

Gewenste Oplossing:

Een financiele compensatie of kaarten naar haar concert op 11 sept.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggodome

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggodome nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM