Klacht: Slechte service Ziengs

Joke89 op 06 april 2016 over Ziengs in de categorie Schoenenwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziengs
Categorie Schoenenwinkels
Status Nieuwe klacht
Datum 6 april 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Hallo,

Wij hebben een slechte ervaring met Ziengs. Eerste loop schoentjes gekocht voor onze zoon. Voor €59.95 verwacht je wel een beetje kwaliteit. Helaas 2x gedragen en de snuit is al beschadigd en laat los.

Wij zijn hiermee terug naar de winkel gegaan binnen 5 dagen en helaas wilde de winkelmedewerkster hier niets meedoen. Wij moesten maar blij zijn dat het witte schoentjes waren want bij andere schoenen gebeurde het nog sneller en meer. Wij voelen ons niet serieus genomen.

Zeer slechte service!

Gewenste Oplossing:

Schoenen terug brengen en geld terug.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziengs

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziengs nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM