Klacht: Niet betaald

Jess Jansen op 10 mei 2017 over Zeeman in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Zeeman has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Zeeman
Categorie Kledingwinkels
Status Open
Datum 10 mei 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

zeeman leuke winkel om te winkelen maar om te werken nee nooit meer, Ik heb in maart 2017 als flex medewerker bij zeeman gewerkt, en het is nu midden mei 2017 en ik heb nog geen cent gehad. belachelijk
hoofdkantoor gebeld die zeggen dat ze een fout gemaakt hebben waardoor ik later betaald zou maar tot dus zover heb ik niks gekregen

filiaal zelf is nooit bereikbaar of zeggen geduld hebben, als je dat bij vaste medewerker zou zeggen zijn ze weg..

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn geld krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Zeeman

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Zeeman nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM