Klacht: ze brengen extra kosten in rekening zonder je te waarschuwen

FARIDSH op 05 augustus 2024 over Incassocenter in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Incassobureaus
Status Open
Datum 5 augustus 2024

Een klant van Incassocenter B.V. uit zijn teleurstelling over de diensten van het incassobureau, waarbij hij stelt dat er geen resultaat is geboekt ondanks een No Cure No Pay regeling. Hij is ook ontevreden over het ontbreken van duidelijke communicatie over de algemene voorwaarden en het in rekening brengen van extra kosten zonder voorafgaande offerte.

Mijn Klacht:

Ik ben uiterst teleurgesteld in de diensten van Incassocenter B.V. Bij het aangaan van de samenwerking werd mij telefonisch verzekerd dat er sprake zou zijn van een No Cure No Pay regeling. Na maanden van wachten is er geen enkel resultaat geboekt in het incasseren van de verschuldigde bedragen.

Wat nog verontrustender is, is dat ik nooit expliciet akkoord ben gegaan met de algemene voorwaarden zoals vermeld in een link in hun e-mails. Deze voorwaarden zijn mij niet op een duidelijke en expliciete manier voorgelegd ter ondertekening.

Na betaling van €750,- voor hun diensten, ontving ik uiteindelijk een factuur voor extra kosten zonder eerst een offerte voor de vervolgkosten 1.200,- te hebben ontvangen. Wanneer ik bezwaar maakte, werd er gewezen op de algemene voorwaarden, die mij nooit expliciet zijn voorgelegd.

Ik raad iedereen af om zaken te doen met Incassocenter B.V. wegens hun gebrek aan transparantie, gebrekkige communicatie en het niet nakomen van mondelinge afspraken. Deze ervaring heeft mij veel tijd en geld gekost zonder enig resultaat.

Gewenste Oplossing:

intrekken zonder extra kosten

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Incassocenter

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Incassocenter nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door FARIDSH
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM