Klacht: lekkende Zaande Hoeve Yoghurt Griekse Stijl

3l4a op 18 september 2023 over Zaanse Hoeve in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 18 september 2023

Een consument heeft herhaaldelijk problemen ervaren met lekkende verpakkingen van Zaanse Hoeve Yoghurt Griekse Stijl, waarbij de naden van de verpakking niet goed afsluiten. Dit leidt tot ongemak bij het gebruik van het product, dat als ontbijt wordt gegeten. De klager pleit voor een verandering van de verpakkingen naar herbruikbare of hersluitbare potten, wat ook beter voor het milieu zou zijn.

Mijn Klacht:

Na 10x als het niet meer is, maar een klacht over De Zaanse Hoeve Yoghurt. Deze lekken op de naden waar het op elkaar geperst is of gesmolten of gestoomd geen idee hoe ze dat doen met die verpakkingen. Zowel zijkant in de lengte als boven kant waar de opzet stuk van de deksel op komt. Het is best vervellend als het opvalt op het moment dat je wilt gaan eten ik gebruik het als ontbijt. Het word tijd dat ze verpakkingen gaan veranderen van plastic naar herbruikbare / her sluitbare potten. Dat is ook beter voor het milieu, ik betaal er 2.09 voor maar vind dat best prijzig als je dit soort onzin steeds tegen komt.
Ik heb mijn klacht ingediend bij een AH en ik hoop dat ik bij de juiste hebt geklaagd.

Gewenste Oplossing:

Het word tijd dat ze verpakkingen gaan veranderen van plastic naar herbruikbare / her sluitbare potten. Dat is ook beter voor het milieu, ik betaal er 2.09 voor maar vind dat best prijzig als je dit soort onzin steeds tegen komt. voor al die keren 1 gratis, maar dat zie ik toch niet gebeuren, verhelp het probleem anders ga ik een andere merk zoeken, die beter zijn best doet om dit te voorkomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Zaanse Hoeve

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Zaanse Hoeve nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door 3l4a
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM