Mijn Klacht:
Na uitsluitend contact met [verwijderd] zowel telefonisch als via e-mail ben ik op gesprek geweest bij een opdrachtgever van Young Capital Den-Haag. Anderhalve week, week 44, later was ik in dienst voor een periode van 3 maanden.
Ik diende mijn OV maandkaart ad. EUR 407,- voor het traject Breda-Den-Haag voor te financieren. Dit had ik niet, maar heb gelukkig het UWV bereid gevonden om mijn vakantiegeld uit te betalen en heb dit bedrag hiervoor aangewend. In eerste instantie werd mij gemeld dat hiervan slechts de maandelijkse kosten van een jaar-trajectkaart(EUR 3.924,-) zijnde EUR 327,- vergoed zouden worden en dat ik derhalve EUR 80,- per maand, zijnde EUR 960,- per jaar zelf zal moeten financieren. Uiteindelijk ben ik hiermee akkoord gegaan met dien verstande dat ik er op moet kunnen vertrouwen dat de wekelijkse uitbetaling ook daadwerkelijk wekelijks betaald dient te worden. Dit vanwege mijn persoonlijke financiele situatie vanuit een ww verleden. Ik heb dit nadrukkelijk kenbaar gemaakt en dit is mij tevens gegarandeerd. Uitbetaling zal wekelijk op vrijdag op mijn rekening staan. De kosten van de OV kaart kan ik slechts achteraf declareren waardoor ik voor een korte periode dus 2 x een maandkaart dien voor te financieren. Totaal bedrag EUR 814,-! Na aanvang van de werkzaamheden werd mij gemeld dat Young Capital toch het volledige bedrag ad. EUR 407,- zou vergoeden en niet de eerder gemelde EUR 327,-.
Inmiddels bevind ik mij eind week 47. In week 45 heb ik een voorschot ontvangen deze is in week 46 verloont en verrekend. In week 45 heb ik het voorschot aangewend om mijn openstaande rekeningen te vereffenen, ervan uitgaande dat mij een wekelijkse uitbetaling is gegarandeerd. Echter tot op heden zijn mijn gewerkte uren van week 45 tm 47 niet verloont.
Voor mij resulteert dit in:
– onmogelijkheid tot voorzien in mijn primaire levensbehoeften;
– derhalve onderworpen ben aan niet te overziene persoonlijke gezondheidsrisico’s;
– onmogelijkheid om te voldoen aan mijn financieel verplichtingen met het risico om een dak boven mijn hoofd kwijt te raken;
– het gevoel dat ik daadwerkelijk gedwongen tewerkgesteld wordt en bij non-conformatie mijn ww-rechten dreig te verliezen;
– gewoonweg niet over de financiele middelen beschik om – weliswaar voor korte duur – een maandkaart voor het vervoer naar mijn werk kan betalen;
– daadwerkelijk ernstige gezondheidsschade op heb gelopen en niet in staat meer ben te werken;
Gezien bovenstaande ben ik van mening dat door de schuld van Young Capital. Met name het niet nakomen van gemaakte afspraken waardoor ik dusdanig benadeeld ben en mij schade is toegebracht.
Voor mij staat derhalve buiten kijf dat het Young Capital aan de menselijke kant ontbreekt, afspraken niet worden nagekomen en reclameuitingen ronduit misleidend, leugenachtig en bedrieglijk zijn.
[verwijderd] is een bewuste – al dan niet ingegeven door bedrijfscultuur – leugenachtige intercedent die mij daadwerkelijk een duwtje heeft gegeven aan de rand van de afgrond!Gewenste Oplossing:
Naar mijn mening heeft door uitsluitend toedoen van Young Capital en haar organisatie het vertrouwen dusdanige schade opgelopen en is er sprake van significante tekortkomingen in goed werkgeverschap. Ik ben tevreden als ik mogelijke toekomstige slachtoffers van deze wanpraktijken kan behoeden met hen in zee te gaan, daarnaast wens ik dat mijn openstaande gewerkte uren alsmede mijn OV kaart per ommegaande worden verloont en aan mij uitbetaald worden. Omdat ik op dit moment niet in staat ben te werken zou ik ook graag genoegdoening zien ten aanzien van geleden schade en een correcte afhandeling, zonder consequenties van mijn kant, ten aanzien van het toekomstig verbreken van de samenwerking.


