Klacht: Kou en overlast in de woning

Nico Na op 14 mei 2021 over Ymere in de categorie Woningcorporaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Ymere is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Ymere
Categorie Woningcorporaties
Status In behandeling
Datum 14 mei 2021

De familie Bogaart en G.W. van Es hebben een probleem met de voordeur van hun flat, die krom is en kou en wind binnenlaat. Ze ervaren overlast door het geluid en de tocht, en vragen Ymere om een oplossing, eventueel door zelf een nieuwe deur aan te schaffen. Daarnaast willen ze duidelijkheid over de wettelijke mogelijkheden.

Mijn Klacht:

Geachte heren en dames,gaarne hebben wij een verzoek aan u vanwege de zeer slechte voordeur, waardoor kou en wind in de flat komt,wij hebben dit al eerder besproken, de deur is krom,als de wind op de deur staat,het is een vreselijk geluid,en mede daardoor trekt de koude wind door de hele flat heen. De fam Bogaart wil eventueel zelf een nieuwe deur aanschaffen,of is er iets samen met Ymere te regelen? Nog een vraag,wat mag wel en wat mag wettelijk niet? Wij horen nog graag van u,met vriendelijke groet Fam Bogaart / G.W van Es

Gewenste Oplossing:

Gaarne een nieuwe deur,zodat alles goed afgeslloten is

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Ymere over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Ymere in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door Nico Na
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM