Klacht: Misleiding

PocaGoodies op 31 maart 2020 over WP4U in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf WP4U
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 31 maart 2020

Op 25 februari 2019 heeft de klager een contract getekend met WP4U, waarbij hij via de telefoon werd overtuigd van voordelen zoals lagere maandlasten en geen opzegvergoeding. Tijdens het gesprek werd hem verzekerd dat de voorwaarden met betrekking tot de opzegvergoeding gelijk zouden blijven aan zijn huidige contract, wat hem geruststelde over de gevolgen voor zijn bedrijf. De klager voelt zich misleid door de beloften die tijdens het telefoongesprek zijn gedaan.

Mijn Klacht:

Op 25 februari 2019 heb ik via WP-4U een contract (overeenkomst-20190306) getekend, wat mij werd aangesmeerd via de telefoon. Aan de telefoon werd mij van alles beloofd. Zoals vermindering in maandlasten, geen opzegvergoeding etc. Tijdens dit gesprek werd ik telefonisch ‘’meegenomen in door het contract ‘’ en kon ik gelijk via internet tekenen. Tijdens dit gesprek stelde ik nog de vraag, hoe het in dit nieuwe contract zat de opzegvergoeding. Tijdens dit gesprek werd mij verzekerd, dat ik mij daar geen zorgen over hoefde te maken en dat dit hetzelfde zou zijn, als ik gewend was. Hier vroeg ik expliciet naar, omdat ik wilde weten wat er zou gebeuren als mijn bedrijf binnen een jaar niet rendabel zou blijken. Ook zou de ‘’vriendelijke’’ medewerker het contract pas in laten gaan, als mijn huidige contract zou verlopen, want dan zou alles goed in elkaar over lopen.

Na het telefoongesprek, kwam ik er achter dat dit allemaal niet het geval was! Annuleren kon niet meer, want omdat het om een zakelijk contract gaat, zou er geen bedenktermijn van toepassing zijn. Ook kwam ik er achter dat er geen regels waren verboden aan de opzegvergoeding en ik dus nergens in beschermd zou zijn, als mijn bedrijf dus niet rendabel bleek! Ik voelde mij misleid en had het gevoel dat ik er niks meer aan kon doen.

Nu zit ik in een BurnOut en gaat mijn bedrijf op stop. Na even ingelogd te hebben bij GreenChoice, zie ik dat mijn originele contract gewoon tot 2021 zou moeten lopen, maar ik zie nu ook dat het aangesmeerde contract in februari 2020 al zou moeten zijn begonnen. Hier heeft de verkoper mij dus mooi weer misleid. Het contract betreft een woonhuis en het kantoor heeft dusdanig weinig vierkante meters, dat het beloofde voordeel ook nihil is. Aangezien mijn bedrijf volledig stil komt te liggen, heb ik dus ook een probleem gezien de opzegvergoeding.

Dit alles samenvattend, kom ik tot de conclusie dat mij een contract is aangesmeerd waarin ik een te verwaarlozen voordeel zou moeten hebben met slechtere voorwaarden en veel minder bescherming dan ik zou hebben als regulier consument.

Na onderzoek begrijp ik dat het ACM in April 2019 dit soort praktijken heeft verboden en ZZP’ers zoals ik, met een energiecontract omtrent een woonhuis, beschermt zouden moeten worden zoals de normale consument. Als dit het geval zou zijn geweest tijdens afsluiten, dan zou ik gebruik hebben gemaakt van de 14 dagen bedenktermijn. Gezien het contract nog lang niet in had moeten gaan, eis ik dus volledige ontbinding van contract.

Gewenste Oplossing:

Ik verwacht dat WP-4U mijn originele contract met GreenChoice hersteld en het aangesmeerde contract als ‘’ nooit bestaand ‘’ te boeken doet.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over WP4U

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over WP4U nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door PocaGoodies
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM