Klacht: pakje niet gekregen

Vim Van den Branden op 18 januari 2021 over Worldtech Nederland B.V. in de categorie Vervoersbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vervoersbedrijven
Status Nieuwe klacht
Datum 18 januari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik krijg een mail van Bpost dat mijn pakje met Barcode JVGL06047542877907964488 afgeleverd is, ik zou graag willen weten waar ze het hebben achtergelaten want ik vind hier nergens iets van terug.

Gewenste Oplossing:

van zodra ik mijn bestelling heb ontvangen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Worldtech Nederland B.V.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Worldtech Nederland B.V. nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Vim Van den Branden
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM