Klacht: Heb een mail gekregen dat ik het pakketje heb ontvangen maar dat is niet zo

Margobrouwers op 20 oktober 2020 over Worldtech Nederland B.V. in de categorie Vervoersbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vervoersbedrijven
Status Nieuwe klacht
Datum 20 oktober 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb namelijk een pakketje van shein besteld , vandaag kreeg ik mail dat ze het pakketje hebben bezorgd bij mij thuis om 12:32 door b post ik kom thuis en ik zie nergens een pakje liggen normaal zetten ze die op een veilige plaats zoals ik het heb doorgeven ik heb overal gekeken in de brievenbus bij de buren maar nergens te vinden er lag ook geen papier in de brievenbus wat moet ik nu doen want ik vindt mijn pakketje nergens

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ik mijn pakketje heb of dat jullie het nog eens opnieuw versturenb

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Worldtech Nederland B.V.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Worldtech Nederland B.V. nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Margobrouwers
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM