Klacht: 11 gratis, is blijkbaar NIET gratis (want ik betaalde het dubbele dan hetzelfde artikel via bol.com) èn ik kreeg maar 1 artikel ipv 2

Nancy.maes7 op 03 september 2020 over Worldtech Nederland B.V. in de categorie Vervoersbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vervoersbedrijven
Status Nieuwe klacht
Datum 3 september 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb vandaag 3/9/2020 de bestelde aircooler (met bovenstaand bestellingsnummer) ontvangen. Ik heb echter maar 1 aircooler ontvangen, terwijl het ging om een promotie (11 gratis). En trouwens is die 2de niet gratis want ik kan bij bol.com dezelfde aircooler kopen voor 24,95€ het stuk. En gezien ik 44,95€ heb betaald is de 2de (die ik NIET ONTVANGEN HEB) helemaal niet gratis.

Dus ik zou graag die 2de aircooler ontvangen, zo snel mogelijk! Want op de bestelsite stond voor 23u besteld is volgende dag verzonden. Ik heb de bestelling geplaatst op woensdag 12 augustus om 12.02u. Pas op vrijdag 21 augustus is de bestelling verzonden, en vandaag 03 seotember heb ik pas een HALVE bestelling ontvangen.

SLECHTE SERVICE !! MISLEIDENDE RECLAME !! WEL GELD ONTVANGEN…MAAR DE LEVERING NIET NA KOMEN!!

onderstaand bericht vind je terug bij Test-Aankoop:
… Dit is hetzelfde als MIJN VERHAAL. Er werd gevraagd om het bericht via testgaankoop te delen èn dat heb ik dus gedaan.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn beloofde 2de artikel ontvang òf mijn geld s terug

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Worldtech Nederland B.V.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Worldtech Nederland B.V. nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Nancy.maes7
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM