Klacht: Aankondiging woonverz. / opstal verzekering wordt geroyeerd op 1/12/16

Albertine_Hage op 21 november 2016 over Woongarant in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Woongarant
Categorie Verzekering
Status Open
Datum 21 november 2016

Woongarant heeft aangekondigd de opstalverzekering van de klager te royeren per 1 december 2016, omdat het verhuren aan studenten niet meer acceptabel is volgens de gewijzigde acceptatierichtlijnen. De klager, die sinds 2010 verzekerd is bij Woongarant, stelt dat hij niet op de hoogte is gesteld van deze wijzigingen, ondanks dat hij zijn huurderssituatie tijdig heeft gemeld.

Mijn Klacht:

Ik heb al sinds de aankoop van mijn woning in 2010 mijn opstal verz. lopen bij Woongarant. In 2014 ben ik naar het buitenland vertrokken en mijn appt. te huur gezet via een makelaarskantoor.
Ik heb netjes Woongarant verwittigd over de wijzigingen. Momenteel woont er een huurder in mijn appt. die een student is. Zijn ouders staan garant mocht er iets gebeuren en daarnaast ontvangt hij ook studiefinanciering. (De huur wordt altijd netjes betaald)
Woongarant geeft nu aan dat het niet mogelijk is om mijn verz. voort te zetten omdat het verhuren aan studenten niet acceptabel is. Hierdoor gaan zij per 1/12/16 mijn dekking royeren. Woongarant geeft aan dat de acceptatierichtlijnen zijn gewijzigd / verscherpt, dat is prima, maar ik ben niet ingelicht over deze wijzigingen en ik vind het niet kunnen dat zij de richtlijnen aanpassen zonder mij in te lichten.

Gewenste Oplossing:

Ik wens een mijn verz. voort te zetten en een duidelijk overzicht te ontvangen van de richtlijnen.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Woongarant

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Woongarant nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM